Złoto Natalii Olszak

ImageW roku jubileuszu 35-lecia taekwon-do w Polsce, Lublin (kolebka tej sztuki walki i sportu w naszym kraju) pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin, otrzymał prawo do organizacji drugiej co do prestiżu i wielkości imprezy sportowej na kontynencie – PUCHARU EUROPY SENIORÓW i JUNIORÓW w TAEKWON-DO (który odbył się w dniach 10-11 października 2009).
Radzyńską Akademię Taekwon-Do na Pucharze Europy po raz pierwszy w historii klubu reprezentowały aż dwie drużyny kobiece – seniorek i juniorek. Łącznie 10 zawodniczek: seniorki – Monika Mironiuk, Natalia Popek, Milena Korolczuk, Anna Dąbrowska i Anna Szaniawska, juniorki – Natalia Olszak, Agnieszka Kania, Anna Matysiak, Katarzyna Popek i Julia Zarczuk.

Reprezentacja Radzynia Podlaskiego z Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do prowadzona przez Janusza Wlizło wywalczyła aż 6 medali (2  ZŁOTE, 1  SREBRNY  i  3 BRĄZOWE MEDALE) – to bez wątpienia jeden z największych sukcesów w historii radzyńskiego taekwon-do.
Złoty medal w konkurencji układów indywidualnych juniorek zdobyła Natalia Olszak, z dużą przewagą pokonując kolejne często starsze przeciwniczki z Europy. Drzemiący w tej młodej zawodniczce talent jeszcze nie do końca przez nią „odnaleziony”, a tym bardziej jeszcze nie do końca wykorzystany, to skrzydła, które powinny ją zanieść bardzo wysoko. Czy Natalia zdąży odpowiednio szybko (tak jak szybko rozwija się jej talent) dojrzeć do coraz większych wyzwań jakie niesie droga taekwon-do, okaże się już niebawem – za rok.    
Ten rok, a szczególnie to zwycięstwo to dobra prognoza na przyszłe szczeble drabiny do pokonania, które stoją przed Natalią już w przyszłym roku. Po tym ja w tym roku na wszystkich zawodach, w których brała udział zdobywała zawsze tylko złote medale w tej konkurencji – począwszy od zawodów międzywojewódzkich w jej kategorii juniorów młodszych, przez Grand Prix Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych (gdzie zdobyła najcenniejszy w karierze tytuł „Najlepszej Zawodniczki” Mistrzostw Polski) kończąc w pięknym stylu na zwycięstwie w Pucharze Europy Juniorów – nadal jeszcze jako juniorka młodsza !!! To tylko potwierdzenie klasy Natalii i symboliczny paszport do Kadry Narodowej na 2010 rok, co daje jej realną szansę na walkę o wejście do ścisłej Reprezentacji Polski na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Szwecji i Puchar Świata, który przyjął w przyszłym roku Las Vegas. Tak więc szansa przed kolejną radzynianką na rywalizowanie o najwyższe trofea na innych kontynentach
Brązowy medal – w układach drużynowych wywalczyły nasze juniorki w składzie: Natalia Olszak, Agnieszka Kania, Anna Matysiak, Katarzyna Popek i Julia Zarczuk. Jest to pierwsza w historii Akademii drużyna juniorek zanotowała doskonały debiutancki start. Gdyby nie Rosjanki, którym uległy w nie do końca zrozumiały dla obserwatorów sposób w układach drużynowych i po dwóch remisach i dogrywce w walkach drużynowych – młode radzynianki miały realną szansę na złoto Pucharu Europy.

/Na podstawie relacji Janusza Wlizło/

 

mt_gallery: Puchar Europy Seniorów i Juniorów w Taekwondo. Foto:Janusz Wlizło 

Więcej kliknij tutaj