Znaki Światowych Dni Młodzieży w ZSP

ImageWe wtorek 24 czerwca 2014 r. znaki Światowych Dni Młodzieży po modlitwie uwielbienia w sanktuarium MBNP wyruszyły z procesją do Zespołu Szkół Ponadgimnajzalnych im. Jana Pawła II. Tutaj wszystkich zebranych powitała dyr. Grażyna Dzida: "Jest mi niezmiernie miło powitać wszystkich tutaj obecnych, którzy przybyli aby uczestniczyć w peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej szkole! Krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, towarzyszą młodym ludziom z całego świata w spotkaniach z Ojcem Świętym. Spotkania te zapoczątkował Jan Paweł II. Dzisiaj te święte znaki odwiedzają Radzyń Podlaski, odwiedzają naszą szkołę – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II! To wielkie święto dla całej naszej społeczności! Przez obecność świętych symboli Światowych Dni Młodzieży, czujemy obecność naszego patrona, Wielkiego Polaka, Wielkiego Papieża, który jak wierzymy, w tej chwili błogosławi nas z Domu Ojca w niebie! Ciągle za nim tęsknimy, potrzebujemy Jego wsparcia, krzepiącego słowa. Szczególnie tej otuchy potrzebuje nasza młodzież, której przyszło dojrzewać w jakże trudnych czasach relatywizmu, konsumpcji i hedonizmu, czasach, w których człowiek czuje, że jest sam.Znaki ŚDM w ZSP
Dlatego, przy tej okazji chcemy wspomnieć słowa, które skierował św. Jan Paweł II w Orędziu na Światowy Dzień Młodzieży w 2003 roku. Napisał wtedy do młodzieży: „Wiedzcie, że w trudnych chwilach, których nie brakuje w życiu każdego człowieka, nie jesteście sami!”. Jan Paweł II dobrze nas rozumiał. Cały czas ukazywał nam Boga, prowadził do Niego, wskazywał, że nie zostawia nas samych. Chcemy wierzyć w jego słowa, chcemy wierzyć, że nie jesteśmy sami, że jest z nami Chrystus, dzisiaj w znaku krzyża, i mówi do nas : „Nie bójcie się. Jam zwyciężył świat”, jest z nami Jego Matka w ikonie Salus Populi Romani, która nieustannie nam pomaga i przypomina: „Zróbcie wszystko co Syn mój wam powie”. Niech to nasze dzisiejsze święto doda nam otuchy, przywróci nadzieję i da siłę na trudy życia, nie tylko tego szkolnego!"
Spotkanie ewangelizacyjne poprowadził ks. Rafał Jaroszewicz oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji.

GALERIA ZDJĘĆ Więcej kliknij tutaj