Zenon Przesmycki – słynny radzynianin

Anna Goławska Zespół Szkół w BiałcePocztówka promująca Radzyń Podlaski jako miejsce urodzenia Zenona Przesmyckiego
Staraniem Radzyńskiego Towarzystwa Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wydano pocztówki promujące Radzyń Podlaski jako miejsce urodzin Zenona Przesmyckiego (Miriama)- wybitnego krytyka literackiego, wydawcy „Chimery” i odkrywcy talentu Cypriana Norwida.
Kartki powstały w ramach konkursu plastycznego Zenon Przesmycki – słynny radzynianin. Pocztówka promująca Radzyń Podlaski jako miejsce urodzin Zenona Przesmyckiego. Autorami są gimnazjaliści z Powiatu Radzyńskiego. Stworzyli prace, nawiązujące do wybranego aspektu twórczości Zenona Przesmyckiego i eksponujące związki artysty z Radzyniem Podlaskim. Konkurs przeprowadzony został pod patronatem Instytutu Filologii Polskiej UMSC w Lublinie a współfinansowany był przez Powiat Radzyński.
Pocztówki dostępne są w Punkach Informacji Turystycznej i Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim.

I miejsce Beata Borysiewicz, Gimnazjum Nr 2 Radzyń PodlaskiIII miejsce Weronika Kuśmierz, Gimnazjum w Zespole Szkół w Ulanie MajoracieIII miejsce Katarzyna Kowalczyk, Gimnazjum Nr 2 w Radzyniu Podlaskim 

III miejsce Weronika Kuśmierz, Gimnazjum w Zespole Szkół w Ulanie MajoracieIII miejsce Katarzyna Kowalczyk, Gimnazjum Nr 2 w Radzyniu Podlaskim Więcej kliknij tutaj