Zawody pływackie o Laur Lubelskiego Koziołka – 40 edycja 2016

ImageW sobotę 16 kwietnia – 25 osobowa drużyna MULKS „Technik-Orion” przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wystartowała w II rundzie zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Pływalnia Aqua Lublin gościła 532 zawodników z 23 klubów województwa lubelskiego oraz Połańca i Radomia. Po raz pierwszy w imprezie udział wzięli zawodnicy ze szkoły sportowej w Kuzniecowsku i Kijowie. W sumie odbyły się 994 starty indywidualne i 37 startów w sztafetach. Rywalizacja była niezwykle pasjonująca, zawodnicy dawali z siebie wszystko, ciesząc się ze zdobytych medali a także poprawionych rekordów życiowych. Było wiele emocjonujących pojedynków gdzie o zwycięstwie decydowały ułamki sekund. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja sztafet. Bardzo dobre 3 miejsce (na 21 startujących ) zajęła sztafeta mieszana z rocznika 2006 i 2005 w kategorii 4×50 m stylem dowolnym w składzie: Muniowska Martyna, Gomółka Eliza, Łukasz Opolski, Michał Danilczuk. Na szczególne słowa uznania zasługują chłopcy : Maciuk Mikołaj, Trykacz Mikołaj, Melchior Igor (10 lat) oraz Kałuszyński Jakub (11 lat), którzy nie wystraszyli się starszych kolegów i wystartowali w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym w kategorii wiekowej 12-16 lat. Chłopcy mimo, iż z góry skazani byli na ostatnie miejsce bardzo poważnie podeszli do startu co spowodowało, że udało się im wyprzedzić na ostatnich metrach sztafetę AQUA Ryki. W tej samej konkurencji sztafeta w składzie: Kostrzewa Bartosz, Musiatowicz Rafał, Trykacz Bartosz, Świć Karol zajęła 5 miejsce.

Sztafeta 4×50 m stylem zmiennym dziewcząt w składzie: Kościuczyk Agata, Danilczuk Natalia, Spozowska Katarzyna i Szczuchniak Agata zajęła 8 miejsce.
W startach indywidualnych na podium stawali Mikołaj Maciuk – II miejsce w konkurencji 50 m stylem klasycznym oraz Michał Danuilczuk III miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym. Michał zajął również II miejsce w kategorii najlepszy zawodnik 10 lat.
Do startów w Lublinie zawodników przygotowali – trener Sebastian Brodawka: Śmiecińska Wiktoria i trener Jacek Dębski: Danilczuk Michał, Danilczuk Natalia, Gepner Urszula, Gomółka Eliza, Ilach Milena, Kałuszyński Jakub, Kostrzewa Bartosz, Kościuczyk Agata, Krukowski Adam, Maciuk Mikołaj, Mazurek Jakub, Melchior Igor, Miedzik Marta, Miedzik Michał, Muniowska Martyna, Musiatowicz Rafał, Opolski Łukasz, Różycki Jakub, Spozowska Katarzyna, Syta Julia, Szczuchniak Agata, Świć Karol, Trykacz Bartosz, Trykacz Mikołaj. Serdeczne podziękowania dla grupy rodziców, która oprócz tego, że opiekowała się młodymi zawodnikami również gorąco dopingowała naszych sportowców.
Filmy i zdjęcia z zawodów dostępne na stronie https://www.facebook.com/TechnikOrion.plywanie/
Wyjazd współfinansowany ze środków zarządu powiatu w ramach zadania „Delfinek 2016 r”.

mt_gallery:Zawody pływackie o Laur Lubelskiego Koziołka - 40 edycja ? 2016 

Więcej kliknij tutaj