Zawody o Laur Lubelskiego Koziołka

Image24 września zawodnicy Technik-Orion Radzyń Podlaski wystartowali w pierwszych po wakacyjnej przerwie zawodach pływackich. Zmagania sportowe odbyły się w ramach IV rundy Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka na pływalni H2O w Lublinie. W imprezie wzięło udział 301 zawodników i zawodniczek z 21 klubów, którzy wystartowali w 7 kategoriach wiekowych w 25 konkurencjach. MULKS Technik-Orion Radzyń Podlaski na zawodach w Lublinie reprezentowało 17 zawodników: Julia Syta, Martyna Muniowska, Michał Danilczuk, Mikołaj Maciuk, Mikołaj Trykacz, Urszula Gepner, Eliza Gomółka, Natalia Niewęgłowska, Milena Ilach, Jakub Kałuszyński, Kacper Dokudowiec, Agata Szczuchniak, Natalia Danilczuk, Agata Kościuczyk, Jakub Różycki, Karol Świć, Rafał Musiatowicz.

Najlepszym zawodnikiem radzyńskiego klubu okazał się Michał Danilczuk, który dwukrotnie stawał na podium zajmując I miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz III miejsce na 100 m stylem zmiennym. Bardzo dobre miejsca zajęli:
IV miejsce Mikołaj Maciuk – 50 m styl klasyczny
VI miejsce Eliza Gomółka – 100 m styl dowolny
V miejsce Jakub Kałuszyński – 100 m styl dowolny
VI miejsce Rafał Musiatowicz – 50 m sty motylkowy
VI miejsce Eliza Gomółka – 100 m styl zmienny
VI miejsce Jakub Kałuszyński – 100 m styl zmienny
VI miejsce Karol Świć – 200 m styl dowolny
VI miejsce Rafał Musiatowicz – 200 m styl grzbietowy
Wysokie miejsca zajęły również sztafety startujące na dystansie 4×50 m stylem zmiennym. Drużyna dziewcząt w składzie: Milena Ilach, Urszula Gepner, Natalia Niewęgłowska i Eliza Gomółka zajęła V miejsce, natomiast drużyna chłopców w składzie: Mikołaj Trykacz, Mikołaj Maciuk, Jakub Kałuszyński i Michał Danilczuk uplasowała się na najniższym stopniu podium.
Do zawodów w Lublinie zawodników przygotował trener Jacek Dębski.
Wyjazd współfinansowany ze środków zarządu powiatu w ramach zadania "Delfinek"

mt_gallery:Zawody o Laur Lubelskiego Koziołka 

Więcej kliknij tutaj