Zakończenie sezonu Wojewódzkiej Ligi Dzieci – Dziewcząt w piłce ręcznej

ImageDobiegł końca trzeci udany sezon  w Lidze Wojewódzkiej Dzieci – Dziewcząt w piłce ręcznej z udziałem zawodniczek MULKS Technik – Orion przy Zespole Szkół Ponadgimnzjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Skład drużyny:
1.    Kurowska Iga Magdalena  – kapitan drużyny
2.    Michalska Maria Katarzyna   
3.    Jurkowska Karolina  
4.    Gomółka Dominika
5.    Golonka Weronika
6.    Zając Aleksandra
7.    Stefaniak Wioleta
8.    Malmon Urszula  – bramkarka
9.    Rogalska Kinga Maria
10.    Jurkowska Weronika

Wojewódzka Liga Dzieci - Dziewcząt - piłka ręczna 

 

Pracę szkoleniową z młodzieżą od początku założenia sekcji w 2008 roku prowadzi Jacek Dębski – nauczyciel wychowania fizycznego ZSP, instruktor piłki ręcznej, wieloletni zawodnik drużyn piłki ręcznej „Wisła” Puławy i AZS AWF Biała Podlaska. Sekcję założono w 2008 roku wychodząc naprzeciw zainteresowaniom sportowo uzdolnionej młodzieży, poszerzając ofertę pracy MULKS Technik – Orion.
Dwa pierwsze lata istnienia sekcji to żmudna, ciężka praca szkoleniowa z zainteresowanymi piłką ręczną dziewczynkami z obydwu radzyńskich szkół podstawowych i SP w Białce w kategoriach wiekowych kl. I –III, IV –VI. Sezon 2010 / 2011 po dwóch latach szkolenia i zdobyciu odpowiednich warunków psychofizycznych zaowocował zdobyciem II miejsca Lidze Wojewódzkiej Dzieci.
Liga organizowana jest przez Lubelski Związek Piłki Ręcznej i jest etapem eliminacji do Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej. Składa się z cyklu turniejów rozgrywanych systemem „każdy z każdym” w miastach, z których pochodzą biorące udział w rozgrywkach drużyny. W minionym sezonie do udziału w Lidze zgłosiły się trzy drużyny. Były to drużyny z Lublina, Łukowa i Radzynia Podlaskiego. W poprzednich sezonach uczestniczyła też drużyna z Białej Podlaskiej. Każdorazowy udział w Lidze to zgłoszenie drużyny do rozgrywek w danym sezonie, opłacenie rocznej składki członkowskiej, wpisowego, dwukrotne (płatne) badania lekarskie zawodniczek oraz koszty przewozu na imprezy sportowe, a także koszty organizacji turnieju na własnym boisku. Dlatego też, ze względu na barierę finansową kluby rezygnują z udziału w tej formie rywalizacji.Wojewódzka Liga Dzieci - Dziewcząt - piłka ręczna
W sezonie 2010 / 2011, udanym dla radzyńskich zawodniczek rozegrano trzy turnieje, 18 grudnia 2010 r. w Lublinie, 16 kwietnia 2011 r. w Łukowie i 28 kwietnia w Radzyniu Podlaskim. W rywalizacji wzięły udział drużyny:  MULKS Technik – Orion przy Zespole Szkół Ponadgimnzjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim prowadzony przez Jacka Dębskiego, SPR Łukovia Łuków prowadzona przez Ewę Mrozowską i UKS Roxa Lublin prowadzony przez Monikę Marzec – wieloletnią zawodniczkę wielokrotnego Mistrza Polski  lubelskiego klubu SPR Asseco BS Lublin.

Oto jak przedstawia się tabela końcowa:

 

Miejsce

Klub

Mecze

Zwycięstwa

Bramki zdobyte

Bramki stracone

Punkty

 

1

SPR Łukovia Łuków

 

 

6

 

6

 

175

 

98

 

12

 

2

MULKS Technik – Orion Radzyń Podlaski

 

6

 

2

 

106

 

118

 

4

 

3

 

UKS Roxa Lublin  .

 

6

 

1

 

92

 

157

 

2

 

Udział naszej drużyny w w/w rozgrywkach był możliwy dzięki dofinansowaniu prze Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Urząd Miasta Radzyniu Podlaskim, ale przede wszystkim dzięki zrozumieniu potrzeb dzieci i otwarciu się na głosy środowiska lokalnego, rodziców, miłośników sportu – dyrektora  ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim p. mgr inż. Zdzisława Janusa, Prezesa   MULKS Technik – Orion Radzyń Podlaski, który to jako były zawodnik i sportowiec a teraz działacz sportowy dołożył wszelkich starań, by istnienie tej sekcji ( i innych) oraz praca z młodzieżą  w klubie była możliwa i stała na wysokim poziomie.
W organizacji turniejów piłki ręcznej na terenie miasta trenerowi drużyny pomoc okazywali nauczyciele ZSP – państwo Katarzyna i Sebastian Magierowie oraz uczniowie – zawodnicy sekcji piłki ręcznej. W kolejnym sezonie, już po wakacjach zapraszamy dziewczęta z klas 1 i 2 gimnazjum, oraz klas 6 szkoły podstawowej do udziału w zajęciach sekcji piłki ręcznej.

Więcej kliknij tutaj