Z wizytą w „Instytucie Włosów”

ImageWycieczki są jednym z milszych przeżyć w życiu klasy. I tak też było dnia 25 maja 2016 roku, kiedy to uczniowie klas technikum usług fryzjerskich wraz z nauczycielkami p. Katarzyną Magier i p. Anetą Kondraciuk wyruszyli w drogę do stolicy aby tam poznać tajniki pracy perukarza i charakteryzatora. Było to możliwe dzięki Pani Danucie Gonera, właścicielce salonów fryzjerskich oraz perukarni pod nazwą „Instytut włosów”. Danuta Gonera jest poza tym prezesem firmy Dome Cosmetics Poland, firmie znanej na całym świecie.
Pani Danuta Gonera praktykę zdobywała w charakteryzatorniach stołecznych teatrów. Pod koniec lat 70. wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała w Covent Garden Opera – jednej z najsłynniejszych oper świata oraz w Muzeum Figur Woskowych Madam Tussaud’s. Tam można podziwiać jej prace – czarne włosy Lizy Minelli, oczy i część fryzury księżnej Diany. Stylizowała włosy Jane Seymour, Ingrid Bergman do roli Goldy Mayer, robiła wstawkę dla Rogera Moora do postaci Jamesa Bonda, peruki dla Benny Hilla, muppety do „Muppet Show”. W Wielkiej Brytanii zainteresowała się też techniką przedłużania włosów. Po powrocie  z powodzeniem wprowadziła ten zabieg fryzjerski na polski grunt. W 1993 roku wykupiła przedstawicielstwo firmy Dome Cosmetics LTD. na Polskę.  W roku 1997 rozpoczęła współpracę z angielską firmą Racoon, otwierając jej polskie przedstawicielstwo. Racoon Polska obecnie jest wiodącą na Polskim rynku firmą specjalizującą się w przedłużaniu włosów włosami naturalnymi. Współpracuje z projektantami mody,  filmem.  Przedłużała włosy Iwonie Petry w „Szamance”, Krzysztofowi Kowalewskiemu w „Ogniem i mieczem”, Magdzie Mielcarz w „Quo vadis”, Michałowi Żebrowskiemu w „Wiedźminie” i „Starej Baśni”, Ewie Kasprzyk w „Belissimie”, Zbigniewowi Zamachowskiemu w „Zmruż oczy”, Agnieszce Włodarczyk w „Dzikim”, Annie Przybylskiej w „Superprodukcji”, Agnieszce Krukównie w „Fuksie”.

Dzięki wizycie w Instytucie włosów DG przyszli fryzjerzy  zdobyli wiedzę na temat włosów, z jakich wykonuje się peruki, treski oraz wypełnienia. Próbując tej pracy  przekonali się, że  trzeba mieć do niej cierpliwość i serce, ponieważ perukarz  nie posługuje się żadnymi maszynami. Każda peruka jest zrobiona ręcznie. Uczniom zaprezentowano również różne metody przedłużania włosów z wykorzystaniem zarówno włosów syntetycznych jak i naturalnych.  
Miejscem pracy fryzjera mogą być nie tylko salony fryzjerskie, ale także miejsca, gdzie potrzebny jest specjalista od stylizacji włosów, czyli teatry, plan zdjęciowy, telewizja, studia fotograficzne. Pobyt  w pracowni perukarskiej i rozmowa z panią Danutą Gonera  pozwoliła to właśnie uzmysłowić naszym uczniom.

 mt_gallery:Z wizytą w "Instytucie Włosów"

Więcej kliknij tutaj