XXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im Jana Pawła II

ImageXXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im Jana Pawła II odbył się pod hasłem: "W górach chodź zawsze tak, aby nie gubić znaków." Naszą szkołę reprezentowała pani wicedyrektor Grażyna Dzida i Halina Rynn. Przedstawiciele Rodziny Szkół z diecezji siedleckiej wspólnie wyruszyli w daleką drogę już wieczorem 21 maja. Trudy całonocnej podróży umilała wspaniała rodzinna atmosfera.
     Po oficjalnym otwarciu Zjazdu i prezentacji szkół miało miejsce spotkanie z p. Haliną Pędziwiatr – krewną Jana Pawła II, która zaprezentowała drzewo genealogiczne rodu Wojtyłów. Następnie uczestnicy Zjazdu wysłuchali konferencji na temat I szlaku papieskiego w Beskidzie Żywieckim oraz konferencji zatytułowanej "Jan Paweł II i młodzież."

Przedstawiciele Społecznej Rady przedstawili najważniejsze kierunki działania Rodziny Szkół na najbliższy rok. W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy Zjazdu przy akompaniamencie orkiestry dętej z Milówki udali się do pobliskiego kościoła (kościół został wybudowany w roku 1972 w ciągu jednej nocy, cały plan budowy był wspierany przez ówczesnego metropolitę krakowskiego Karola Wojtyłę), by uczestniczyć we mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa
Tadeusza Rakoczego. W czasie mszy św. był z nami obecny nasz Patron nie tylko w sposób duchowy, ale również w postaci sutanny i piuski przywiezionej przez ks. Biskupa. Po mszy św. wszyscy z podziwem obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. Przygotowany program przeniósł nas na górskie szlaki po których wędrowaliśmy razem z Janem Pawłem II. Zachwyciły nas piękne śpiewy i tańce góralskich zespołów. Dużego
zamieszania wśród zebranych narobiły "Dziady Żywieckie" czyli dość liczna grupa dziwacznie poprzebieranych dzieci, młodzieży i dorosłych.Chodzą oni po domach w ostatni i pierwszy dzień roku i składają życzenia.
 Drugi dzień Zjazdu rozpoczął się wspólną modlitwą i złożeniem kwiatów pod obeliskiem Jana Pawła II w Górce Węgierskiej. Następnie w malowniczym górskim plenerze odbyliśmy Drogę Krzyżową na Matyskę – Golgotę Beskidów. Nasz pobyt uwieńczyliśmy wizytą w rodzinnym mieście naszego Patrona w Wadowicach oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej do której pielgrzymował od najmłodszych lat. Zmęczenie minęło, ale pozostał niezapomniane przeżycia duchowe, plany działań na "własnym podwórku" i oczekiwanie na następne takie spotkanie, które odbędzie się za rok w Białej Podlaskiej.

 

Galeria zdjęć ze Zjazdu. Foto:Halina Rynn

mt_gallery:XXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im Jana Pawła II. Foto:Halina Rynn 

Więcej kliknij tutaj