XXI Wiosenne Mistrzostwa Miasta Łuków w Pływaniu

ImageCztery dni po występach na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka ” w Warszawie nasi zawodnicy wystartowali w kolejnych, tym razem w pobliskim Łukowie. 17 marca 2016 r. odbyły się XXI Wiosenne Mistrzostwa Miasta Łuków w Pływaniu Pamięci Andrzeja Rogalińskiego
W imprezie wystartowało ponad 200 zawodników z 19 klubów. Mimo, iż zawody odbywały się w czwartek o godz. 10.00 klub MULKS Technik-Orion Radzyń Podlaski reprezentowało aż 29 zawodników i zawodniczek.
Na trybunach oczywiście nie mogło zabraknąć rodziców, którzy głośno dopingowali naszych reprezentantów. Można powiedzieć, że zawodnicy spisali się na medal. Podopieczni trenerów Jacka Dębskiego i Sebastiana Brodawki zdobyli 10 medali.
Tradycyjnie najmocniejsza okazała się grupa chłopców z rocznika 2006 r. trenująca pod okiem Jacka Dębskiego, która zdobyła w sumie 8 medali. Chłopcy zdominowali styl dowolny na dystansie 50 m zajmując całe podium, dodatkowo w pierwszej 6 znalazło się aż 5 naszych zawodników.

W trakcie zawodów można było podziwiać starty Jakuba Celińskiego 4 – krotnego złotego medalisty Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu, który reprezentował klub Huragan Międzyrzec Podlaski.
Skład drużyny MULKS Technik-Orion Radzyń Podlaski: Trener – Jacek Dębski: Danilczuk Michał, Opolski Łukasz, Melchior Igor, Trykacz Mikołaj, Maciuk Mikołaj, Danilczuk Natalia, Denisiuk Nikodem, , Gepner Urszula, Gomółka Eliza, , Kałuszyński Jakub, Kostrzewa Bartosz, Kościuczyk Agata, Krukowski Adam, Różycki Jakub, Syta Julia, Szczuchniak Agata, Świć Karol, Trykacz Bartosz, Muniowska Martyna, Musiatowicz Rafał, Niewęgłowska Natalia. Trener – Sebastian Brodawka: Popławski Piotr, Dokudowiec Kacper, Próchniewicz Jakub, Konopka Aleksy, Miedzik Michał, Andryszczyk Michał.
Szczegółowe wyniki zawodów na stronie www.megatiming.pl  Poniżej wyniki w konkurencjach medalowych:
chłopcy 50 m styl grzbietowy rocznik 2006
1. Opolski Łukasz 42,25
3. Melchior Igor 44,36
chłopcy 50m styl klasyczny rocznik 2006
1. Danilczuk Michał 46,38
3. Maciuk Mikołaj 50,12
chłopcy 50m styl dowolny rocznik 2006
1. Danilczuk Michał 36,05
2. Opolski Łukasz 36,91
3. Trykacz Mikołaj 36,92
chłopcy 100m styl dowolny rocznik 2004-2005
3. Denisiuk Nikodem 1:16.30
chłopcy 100m styl zmienny rocznik 2006
2. Danilczuk Michał 1:34.54
chłopcy Sztafeta 6 x 25m styl dowolny
(w składzie Kostrzewa Bartosz, Trykacz Bartosz, Musiatowicz Rafał, Opolski Łukasz, Świć Karol, Danilczuk Michał)
2. Technik -Orion Radzyń Podl. 1:38.56

mt_gallery:XXI Wiosenne Mistrzostwa Miasta Łuków w Pływaniu 

Więcej kliknij tutaj