XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

ImageW dniach 9-10.X.2013r. delegacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II wraz z opiekunami p. dyr. Barbarą Zaniewicz, p. Haliną Rynn i dk. Piotrem Zasuwikiem uczestniczyła w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im Jana Pawła II na Jasną Górę. W drodze do Częstochowy odwiedziliśmy Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Zwiedziliśmy też muzeum misyjne księży Oblatów, w którym znajdują się eksponaty nieomal z całego świata. Na tle pięknej panoramy Gór Świętokrzyskich w jesiennej szacie wyjątkowo smakował nam posiłek przygotowany przez panie i uczniów klas gastronomicznych. Nasze modlitewne spotkanie w rodzinie szkół rozpoczęliśmy od czuwania i udziału wraz z pocztem sztandarowym w Apelu Jasnogórskim. Dla części naszej grupy było to pierwsze spotkanie z Matką Bożą w Jasnogórskim Wizerunku.
Kolejny dzień naszego pobytu w Częstochowie to uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej na szczecie Jasnej Góry pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny Szkół ks. Biskupa Henryka Tomasika. Wielką radością dla nas była posługa naszego diakona Piotra podczas Mszy Świętej oraz odczytanie przez Niego Ewangelii.

Na zakończenie Mszy Świętej przekazane zostały Rodzinie Szkół relikwie naszego Patrona błogosławionego Jana Pawła II. Odczytany też został telegram skierowany do Papieża Franciszka. Zgromadzeni na jasnogórskich błoniach wspólnie z ok. 20 tysięczną rzeszą młodych ludzi, którzy reprezentowali szkoły im Jana Pawła II z kraju i z zagranicy stanowiliśmy cząstkę tej ogromnej Rodziny, która ma wspólnego Patrona i wspólne ideały.
Z żalem opuszczaliśmy to cudowne miejsce, jakim jest Jasna Góra…, ale cóż, trzeba było wracać do domu i do codziennych szkolnych obowiązków. Wróciliśmy umocnieni tym, co przeżyliśmy podczas wspólnego pielgrzymowania.
Jesteśmy bardzo wdzięczni panu dyrektorowi Zdzisławowi Janusowi, który zatroszczył się o to, by podczas pielgrzymowania niczego nam nie brakowało.

mt_gallery:XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę 

Więcej kliknij tutaj