XI Olimpiada Przedsiębiorczości

ImageUczennice Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w zawodzie technik ekonomista: Anna Jurkowska i Klaudia Zalewska awansowały do II etapu ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości. Eliminacje okręgowe XI Olimpiady Przedsiębiorczości  odbędą się 3 marca w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest od 2005 roku i jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół z całej Polski. Udział w eliminacjach szkolnych w okręgu krakowskim w tym roku zadeklarowało 3719 uczniów a tylko 253 zakwalifikowało się do wyższego etapu olimpiady. Sukcesem jest zakwalifikowanie się dwóch uczennic ZSP przy tak dużej konkurencji.
Udział młodzieży w olimpiadzie rozbudza i wzmacnia zachowania przedsiębiorcze. Doskonali umiejętność analizy zjawisk zachodzących w gospodarce oraz w życiu prywatnym. Rozwija umiejętność planowania oraz realizacji przedsięwzięć, a także rozwiązywania w sposób twórczy problemów. Uczy poszukiwania informacji i na ich podstawie podejmowania decyzji. Przygotowuje młodzież do wyzwań współczesnego świata do których należą tendencja do integracji i globalizacji życia społecznego.

XI Olimpiada Przedsiębiorczości 

Więcej kliknij tutaj