Wystawa „Kozłówka – Pomnik Historii” w naszej szkole

ImageW tym roku Muzeum Zamoyskich w Kozłówce obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji muzeum przygotowało projekt  „Kozłówka – Pomnik Historii” czyli  ponad dwadzieścia barwnych plansz obrazujących: historię pałacu, jego wnętrza i zbiory oraz bieżącą działalność muzealną. W dniach od 13 do 20  marca wystawa eksponowała była w naszej szkole. W ramach lekcji wychowawczych, historii lub wos, uczniowie mieli  możliwość zapoznania się z historią obiektu i jego bogatymi wnętrzami. Na zakończenie pobytu wystawy w naszej szkole odbyły dwie lekcje muzealne przygotowane przez pracowników Muzeum   na temat sztuki realizmu socjalistycznego.

Był to pokaz multimedialny malarstwa i plakatu socrealistycznego pochodzących ze zbiorów muzeum w Kozłówce. Mamy nadzieję, że projekt ten  zachęci do odwiedzenia tej Perły Lubelszczyzny w czasie weekendowych lub wakacyjnych wojaży.

mt_gallery:Kozłówka ? Pomnik Historii 

Więcej kliknij tutaj