Wystawa prac uczniów I i II klasy stolarskiej Zawodowej Szkoły Branżowej

Stolarstwo, podobnie jak wiele innych rzemiosł, staje się obecnie coraz bardziej zmechanizowane a nawet zautomatyzowane. Podczas zajęć praktycznych uczniowie przygotowują się do pracy z materiałem jakim jest drewno, poznają jego możliwości wytwórcze, rozwijają swoje umiejętności wdrażają się do pracy w nowoczesnych zakładach i przy wykorzystaniu coraz to nowocześniejszych technologiach.

Drewno naturalne pozostaje jest materiałem szlachetnym. Wiele czynności wykonywanych przez stolarzy wymaga jednak kreatywnego myślenia i szukania nowych form oraz rozwiązań.

Wystawa pokazująca karmniki i domki dla ptaków powstała w rezultacie ćwiczeń z kreatywności. Wyroby zaprojektowali i wykonali uczniowie na warsztatach szkolnych pod kierunkiem nauczyciela zawodu Roberta Szymańskiego.

Do wykonania prac posłużył materiał z ,,odzysku” nie nadający się do wyrobów o wyższym standardzie, co nadaje dodatkowego waloru estetycznego.