Wychowanek MULKS – TECHNIK Orion kolejny raz w kadrze Polski!

ImageWychowanek Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „TECHNIK-ORION” Mateusz Paszkowski po raz kolejny otrzymał powołanie Polskiego Związku Piłki Siatkowej do Reprezentacji Polski na sezon 2016. Mateusz przygodę z siatkówką rozpoczął jako uczeń piątej klasy szkoły podstawowej. Wraz z drużyną prowadzona przez trenera Wojciecha Blicharz uczestniczył w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzików i Kadetów. Jako uczeń trzeciej klasy gimnazjum powołany został do Kadry Województwa Lubelskiego i reprezentował nas na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale.
Był to przełomowy moment w karierze tego zawodnika. Po turnieju zaproszony został na testy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, gdzie dziś uczy się i trenuje. Od 2013 roku jest zawodnikiem SMS Łódź.
W sezonie 2016 jako reprezentant naszego kraju będzie uczestniczył w następujących zawodach:
Mistrzostwa Świata do lat 21- Lucerne (Szwajcaria)
data: 12-16 Maja
Mistrzostwa Europy do lat 20- Antalaya (Turcja)
data: 16-19 Czerwca
Mistrzostwa Europy do lat 22- Saloniki (Grecja)
data: 25-28 Sierpnia

Jako zawodnik SMS Łódź przygotowuje się do turniejów w Polsce a w szczególności do Mistrzostw Polski. Został również zgłoszony do kadry młodzieżowej w celu dalszego kształcenia.
Mateuszowi życzymy udanych występów na boisku i trzymamy kciuki. Trenerowi Wojciechowi Blicharzowi gratulujemy wychowanka i czekamy na kolejnych zawodników MULKS TECHNIK – ORION w Kadrze Polski.

ImageImageImage

ImageImage Image

Więcej kliknij tutaj