Wspólna historia Polaków i Żydów – konferencja

ImageDnia 25 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnajzalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyła się Konferencja Polsko-Izraelska "Wspólna historia Polaków i Żydów" pod patronatem Tadeusza Sławeckiego – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Uroczystość prowadziła dr Grażyna Dzida – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. W konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół realizujący projekt "Mashmut Center", pracownicy administracji z Kiryat Motzkin w Izraelu, dyrektorzy i nauczyciele szkół prowadzonych przez Powiat Radzyński oraz przedstawiciele samorządu Powiatu Radzyńskiego.

W programie uroczystości znalazły się wystąpienia:
Kształcenia zawodowe – dr Grażyna Dzida
Kształcenie ogólne – Ewa Grodzka
Kształcenie specjalne w Radzyniu Podlaskim – Małgorzata Popek
The Educational Concept of Elementary School "Janus Korc'ak – Michael Stern
Introduction – Holocaust Memory and Meaning 70th anniversary of Auschwitz liberation: The Educational Concept of Masmaout Center – dr Lea Ganor
Personal Connection to Wlodava – The story of the Rabbi from Radzin – dr Lea Ganor
Muzeum na kółkach w Radzyniu Podlaskim – Jolanta Bilska, Jakub Jakubowski
Ocalić od zapomnienia wspomnieć w przyszłość – dr Tomasz Mańko

 

mt_gallery:Konferencja Wspólna historia Polaków i Żydów 

Więcej kliknij tutaj