Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Krytej Pływalni

ImageWszem i wobec i każdemu z osobna wiadomym się czyni, że dzisiaj Akt Erekcyjny pod budowę Krytej Pływalni przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wbudowany został. Obiekt, staraniem miejskich i powiatowych władz samorządowych oraz przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej, budowany jest dla potrzeb uczniów i całego środowiska. Poświęcenia Aktu Erekcyjnego i placu budowy dokonał ks. Prałat Roman Wiszniewski. Wszystko to zaświadczając, pełni dobrej woli akt ten wmurowujemy, by na wieczną rzeczy pamiątkę świadczył o naszej wspólnej trosce o wychowaniu młodego pokolenia. Działo się to 12, miesiąca listopada, Roku Pańskiego 2010 w Mieście Radzyń Podlaski, Powiecie Radzyńskim, Województwie Lubelskim, w czasie gdy głową Kościoła Katolickiego był Ojciec Święty Benedykt XVI, Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej był Bronisław Komorowski, Marszałkiem Sejmu RP był Grzegorz Schetyna, Marszałkiem Senatu RP był Bogdan Borusewicz, Premierem był Donald Tusk, Ministrem Sportu i Turystyki był Adam Giersz, Marszałkiem Województwa Lubelskiego był Krzysztof Grabczuk, Wojewodą Lubelskim była Genowefa Tokarska, Starostą Radzyńskim był Lucjan Kotwica, Burmistrzem Miasta Radzyń Podlaski był Witold Kowalczyk, Przewodniczącym Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim był Marek Wołosowicz, Przewodniczącym Rady Miasta Radzyń Podlaski był Jacek Piekutowski, Dziekanem Dekanatu Radzyńskiego był ks. Prałat Jan Czapski, Proboszczem Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy był ks. Prałat Roman Wiszniewski.

 

Takie oto słowa zostały zapisane na Akcie Erekcyjnym wmurowanym pod budowę Krytej Pływalni przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Na uroczystości obecni byli: Poseł na Sejm RP – Tadeusz Sławecki, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski – Witold Kowalczyk, Uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę Krytej Pływalni.Starosta Radzyński – Lucjan Kotwica, Wicestarosta Radzyński – Mariusz Skoczylas, Przewodniczący Rady Miasta – Jacek Piekutowski, Jerzy Kułak, radni miejscy, radni powiatowi oraz Waldemar Czuba – współwłaściciel firmy "FEWATERM" – wykonawcy inwestycji. Rolę Gospodarza pełnił Dyrektor Szkoły – Zdzisław Janus.

W skład Krytej Pływalni wejdą m.in.:

  • basen pływacki 25,00×12,50 m o głębokości 1,20 m ÷1,80 m,
  • basen szkoleniowo-rekreacyjny o pow. ok. 180 m2
  • basen do nauki pływania 12,00 m x 6,00 m o głębokość 0,70 m ÷1,10 m,
  • basen rekreacyjny o powierzchni ok. 100 m2
  • zjeżdżalnia rurowa ślimakowa o długości 50 – 60 m z lądowiskiem
  • sauna fińska sucha (dla min. 5 osób) z natryskami schładzającymi i basenem schładzającym

 

Więcej kliknij tutaj