Wizyta w NBP

Image6 października 2015 roku klasy 2te i 2la Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Nad uczniami opiekę sprawowali trzej opiekunowie – pani Edyta Fijałek, pani Anna Gryta i pani Dorota Mazurek.
Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Narodowym Banku Polskim. Mieliśmy okazję obejrzeć wystawę historycznych monet bitych przez władców Polski, m.in. Bolesława Krzywoustego, Stefana Batorego. Zobaczyliśmy także zestaw królewskich medali z epoki wzorowanych na tych, które zostały wykonane na zlecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wreszcie mogliśmy podziwiać portrety królów Polski wykonanych przez Andrzeja Heidricha, z których pięć znajduje się na polskich banknotach obiegowych. Następnie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą Narodowego Banku Polskiego i jego zadań.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Botanicznym UMCS, gdzie mogliśmy obejrzeć różnorodne i rzadko występujące rośliny, np.: górskie, tropikalne, biblijne, wodne i bagienne. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy z niecierpliwością czekają na następną.

mt_gallery:Wizyta w NBP. Foto:A.Gryta 

Więcej kliknij tutaj