Z wizytą w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS

21 kwietnia 2017 r uczniowie 1 klasy II Liceum Ogólnokształcącego oraz 2 klasy Technikum Informatycznego zaprezentowali swoje umiejętności podczas IX Konkursu Slawistycznego w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Weronika Bożedajek i Anna Wierzbicka z klasy 1lph opowiedziały słuchaczom o bogatej w smaki tradycyjnej kuchni rosyjskiej. Podczas prezentacji uczennice poczęstowały uczestników spotkania własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami rosyjskimi oraz faworkami. Mateusz Krupski z klasy 2 ti zapoznał słuchaczy z faktami historycznymi  dotyczącymi Twierdzy Brzeskiej. Nietypowa wycieczka po zespole fortyfikacji okazała się interesującym doświadczeniem. Podczas przygotowania prezentacji uczniowie mogli liczyć na wsparcie nauczycielki języka rosyjskiego – mgr Magdaleny Iwańczuk.