Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych dla logistyków

29-30 listopada 2023r. odbyły się szkolenia on-line w ramach Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych, którego organizatorem jest Akademia Umiejętności Eurocash. W wydarzeniu wzięły udział klasy 1tl, 2tl i 3tlg technikum logistycznego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Nasi uczniowie mogli obejrzeć wykłady o następującej tematyce: „Orientacja marketingowa w handlu oraz czynniki kształtujące działania marketingowe”, „Reklama dźwignią handlu” – promocja jako narzędzie komunikacji z klientem”, „Centra Dystrybucji i terminale – strategiczne rozmieszczenie lokalizacji”, „Systemy przepływu informacji w Centrach Dystrybucji”. Wirtualne zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uczestnicy mogli zobaczyć jak wygląda organizacja pracy magazynu i transportu na przykładzie firmy Eurocash.

Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym od 2020 r. Jego celem jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarach handlu oraz szeroko rozumianej logistyki. Poszczególne prelekcje prowadzą pracownicy Grupy Eurocash, trenerzy Akademii Umiejętności oraz przedstawiciele innych firm, posiadający bogate doświadczenie zawodowe w branżach FMCG i TSL, dysponujący szeroką wiedzą fachową. Celem każdej edycji Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych jest również przekazanie uczniom wiedzy (w ramach doradztwa zawodowego) jak m.in. planować swoją ścieżkę kariery, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać kompetencje zawodowe i osobiste.