Wielkie Radzyńskie Fotografowanie 2008

ImageDnia 22 listopada 2008 odbyła się pierwsza plenerowa impreza fotograficzna Wielkie Radzyńskie Fotografowanie 2008. Imprezę poprowadzili inicjatorzy przedsięwzięcia: Daniel Mróz – animator artystyczny, instruktor fotografii MDK Puławy i Maks Skrzeczkowski – artysta malarz, fotograf z Kazimierza Dolnego, zaś Organizatorem Wielkiego Radzyńskiego Fotografowania 2008 był Radzyński Klub Fotograficzny „Klatka” działający przy Radzyńskim Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych oraz Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim.

Zbiórka uczestników miala miejsce w Archiwum Państwowym, gdzie zgromadzeni mogli na wstępie wysłuchać wykładu Daniela Mroza na temat kompozycji w fotografii, mocnych punktach obrazu, przesłonie, obramowaniu oraz oddaniu trzech wymiarów na fotografii. Następnie, po pamiątkowym zdjęciu wszyscy ruszyli do fotografowania – a tematami konkursowymi były: Przestrzeń, Ostrowiecka 11, Miłość, Dynamika, Twoja pocztówka z Radzynia, Autoportret, Detal. Dla tych, którzy wykonali wszystkie tematy konkursowe, oraganizatorzy przygotowali dwa tematy specjalne: Poza światem oraz W krainie ślepców – jednoocy są królami. O godzinie 19.00 odbył się pokaz konkursowy, w trakcie którego można było zobaczyć różne sposoby interpretacji ww. tematów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i zostali zaproszeni do kolejnej edycji Wielkiego Radzyńskiego Fotografowania (o którym na pewno Was poinformujemy).
Galeria zdjęć konkursowych dostępna będzie na stronie http://www.rkf-klatka.art.pl .

Poniżej kilka zdjęć z imprezy. (Foto: P.Iwańczuk)

mt_gallery: Wielkie Radzyńskie Fotografowanie 2008 

Więcej kliknij tutaj