Wieczór Kultur – „Unity In Diversity”

ImageDzisiejszego popołudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim odbył się Wieczór Kultur pod hasłem "Unity In Diversity" – wieczór podczas którego nasi goście – Fernanda z Brazylii i Chunchen z Chin oraz przybyli na uroczystość studenci z Turcji, Gruzji, Indonezji i Włoch mogli zaprezentować swoje kraje poprzez najbardziej znane obyczaje, tańce czy potrawy. Pokaz ten poprzedziła prezentacja naszego regionu – od historii, architektury, poprzez sławne postacie aż do potraw regionalnych.

Wiele z potraw, które zaprezentowano na slajdach można było również spróbować podczas poczęstunku przygotowanego specjalnie na tę okazję. Podczas Wieczoru Kultur można było również obejrzeć dziecięcą grupę taneczną z Woli Osowińskiej oraz posłuchać pieśni ludowych w wykonaniu uczniów ZSP. (Być może byliśmy świadkami zawiązania się nowego zespołu ludowego?)Koncert na

Fernanda z Brazylii wdzięcznie wykonała ludowy taniec – sambę przy akompaniamancie Dyrektora Szkoły Zdzisława Janusa, zaś  Chunchen (Kate) z Chin opowiedziała nam o herbacie. Erditya Nur Arfah z Indonezji zachwycił wszystkich zebranych koncertem na "8 osób", zaś Nina Pontsulaia z Gruzji tańcem narodowym. Gromkie brawa i owacje towarzyszyły wszystkim, którzy zaprezentowali się przed młodzieżą, nauczycielami, dyrekcją oraz Starostą Radzyńskim Jerzym Kułakiem. Podczas spotkania obecna była również p. Ewelina Jurasz (AIESEC) – opiekun projektu "Enter Your Future".

 

Więcej kliknij tutaj