Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP

ImageW dniach 14 – 20 listopada 2016 roku po raz dziewiąty organizowany jest w Polsce ,,Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
W ramach programu ,,Otwarta Firma” przedsiębiorcy mają możliwość  nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym oraz promocji, szkoły natomiast otrzymują możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaski po raz kolejny przystąpił do programu. W poniedziałek 14 listopada 2016 roku gościliśmy w murach naszej szkoły  przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim  panią Annę Karpysz oraz  panią Agnieszkę Jakubczyk. W trakcie spotkania panie  zaprezentowały system bankowy w Polsce oraz poinformowały jak mądrze i świadomie podejmować korzystne dla siebie decyzje dotyczące podstawowych produktów bankowych. Młodzież  w ramach warsztatów dowiedziała się jak zakładać konta osobiste, na co zwracać uwagę przy wyborze banku, jak korzystać z nowoczesnych formach płatności. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo transakcji zawieranych w formie elektronicznej.

Młodzież po warsztatach stwierdziła że uzyskała dużo informacji, które wykorzysta w praktyce przy zakładaniu kont bankowych, a także będzie świadomym klientem usług bankowych. W warsztatach udział brały klasy maturalne 4tg,4gh,4tf,4tbm pod opieką nauczycieli podstaw przedsiębiorczości.

mt_gallery:Światowy tydzień przedsiębiorczości 

Więcej kliknij tutaj