Światowy sukces wychowanka MULKS TECHNIK-ORION Radzyń Podlaski

ImageMateusz Paszkowski – radzyniak, wychowanek MULKS TECHNIK – ORION Radzyń Podlaski – reprezentujący nasz kraj, w parze z Mateuszem Łysikowskim zajął piąte miejsce na rozgrywanych w maju w Lucernie Mistrzostwach Świata do lat 21 w siatkówce plażowej. W mistrzostwach wystartowało 37 reprezentacji krajowych. Do zawodów głównych awansowały 32 zespoły podzielone na 8 grup. Nasza reprezentacja znalazła sie w grupie G, którą zdecydowanie wygrała tracąc tylko jednego seta. W 1/16 finału pokonaliśmy zespół z Brazylii. Pierwsza porażka na turnieju nadeszła dopiero w ćwierćfinale. Polacy ulegli drużynie z Wenezueli i ostateczne zostali sklasyfikowani na 5 miejscu w świecie w kategorii wiekowej do lat 21, mimo że obaj mają dopiero po 19 i 18 lat.

Wielkie gratulacje, oraz serdeczne życzenia kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej dla obydwu chłopaków. W miejscu tym należy nadmienić że dzięki Mateuszowi o Radzyniu i klubie MULKS TECHNIK –ORION usłyszał cały siatkarski świat. Oficjalna informacja o przynależności klubowej znajduje się na stronach internetowych FIVB w profilu zawodnika. Więcej informacji na temat mistrzostw można uzyskać odwiedzając oficjalna stronę Światowej Federacji Piłki Siatkowej [LINK] .
Firmy radzyńskie chcące wesprzeć Mateusza Paszkowskiego i reklamować się na kolejnych turniejach siatkówki plażowej, proszone są o kontakt z zawodnikiem: mati1997123@o2.pl

mt_gallery:Zdjęcia przesłane przez Mateusza Paszkowskiego 

Więcej kliknij tutaj