Warsztaty: „Filmoteka szkolna”

ImageDnia 28.04.2009r. w godzinach  od 10.00 do 16.00  klasa I la miała okazję uczestniczyć w Warsztatach Filmowych pt.: "Filmoteka szkolna ", zorganizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Warunkiem wzięcia udziału w tych zajęciach było zgłoszenie szkoły oraz obejrzenie jednego z pakietu 23 filmów. Wiekszością głosów wybrany został film pt. "Deja vu". Zajęcia poprowadzili P. Marzena Ciślik i P. Michał Tragarz- edukatorzy CEO.
Na początku przeprowadzony został "test" wiedzy teoretycznej, jaką posiadają uczniowie na temat słownictwa związanego z filmem , który wypadł dobrze i szybko można było przejść do dalszych etapów zajęć. Dokładnie omówiony został film pt. " Deja vu". Warsztaty:Prowadzący warsztaty zachęcali z pozytywnym skutkiem, aby filmy nie tylko oglądać, ale i odkryć ich drugie dno- umieć je analizować. Kolejnym ćwiczeniem było pisanie recenzji krótkiego filmu pt."Kiosk", nagranego przez młodych filmowców ze Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Recenzje okazały się bardzo dobre i ciekawe. Uczniowe także przeczytali trzy recenzje filmu pt. "Kochaj i tańcz" Ii osądzali,  która była z nich najlepsza. Oceniali również, która recenzja zniechęciłaby, a która zachęciłaby ich do obejrzenia tego filmu. Warsztaty bardzo podobały się młodzieży. Plusem była miła atmosfera, praca w grupach i to,że zajecia były prowadzone "na luzie". Gdyby nadarzyła się taka okazja, z pewnością wszyscy jeszcze raz wzięliby udział w takich zajęciach. Uczniowe klasy Ila zachęcają innych uczniów do udziału w takich warsztatach, ponieważ pogłębiają one nie tylko wiedzę filmową i prezentują  pojęcia związane z nim, lecz także pomagają odkryć inne-drugie znacznie głębsze znaczenie filmu. Więcej kliknij tutaj