Warsztaty w internacie

W dniu 21 marca 2023 r. na zaproszenie Pani Małgorzat Tokarskiej wychowawcy internatu i nauczycielki podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów gastronomicznych, uczennica Julia Targońska z Drużyny Ambasadorek Edukacji Ekonomicznej Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim z pomocą Magdaleny Gnatowicz przeprowadziła warsztaty uczniowskie dla mieszkańców internatu przygotowane w ramach III edycji projektu Złote Szkoły NBP Poznajemy Bank Centralny na temat: „Jak Narodowy Bank Polski dba o jakość i bezpieczeństwo polskich banknotów?”. Młodzież zapoznała się z polskimi banknotami z serii „Władcy polscy” i występującymi na nich zabezpieczeniami. Świetnie poradzili sobie z ćwiczeniami dotyczącymi zabezpieczeń i miejsc w których występują. Wiedzą jaka jest procedura wymiany zużytych i zniszczonych banknotów oraz jakie są konsekwencje za produkcję i wprowadzanie fałszywych banknotów do obiegu.  Poznali wygląd 15 banknotów kolekcjonerskich i wielu monet kolekcjonerskich. Wiedzą, że zakup banknotów i monet kolekcjonerskich to dobra inwestycja.