Walentynki w bibliotece

ImageW  piątek 12.02.2016 r w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim  zorganizowano walentynki, które miały na celu promocję czytelnictwa. Dzień świętego Walentego znany jest  również jako Święto Miłości. Święty Walenty  był biskupem, a zwyczaj wiązania go z zakochanymi powstał prawdopodobnie w Anglii. Obecnie w tym dniu wysyła się kartki z miłosnymi wyznaniami lub obdarowuje się ukochane osoby prezentami.                                                               
Nauczycielki  Małgorzata Musiejuk i Ewelina Wierzchowska wyszukały specjalnie   na tę okazję  wiersze poetów polskich i obcych, przysłowia o miłości i przygotowały kartki walentynkowe. Uczniowie odwiedzający tego dnia bibliotekę otrzymywali walentynkę z lirykiem o miłości  oraz częstowali się   pysznymi ciastkami, podarowanym przez  firmę DR Gerard z Radzynia Podlaskiego. Te nietypowe walentynki cieszyły się dużym powodzeniem i zakończyły się sukcesem czytelniczym- w tym dniu odnotowano największą w tym miesiącu liczbę wypożyczeń. mt_gallery:Walentynki w bibliotece Więcej kliknij tutaj