VI Powiatowy Konkurs Recytatorski

ImageCzłowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Słowa Jana Pawła II były mottem VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego – „Człowieczeństwo – dar i tajemnica”, który odbył się dnia 02 kwietnia, w rocznicę śmierci Patrona naszej szkoły. Uczestnicy konkursu prezentowali utwory ukazujące ludzkie doświadczenia, trudne wybory, klęski i zwycięstwa nad samym sobą- wszystko, co składa się na pełnię egzystencji. Komisja w składzie: mgr Zofia Niewęgłowska, mgr Teresa Ostasiewicz, mgr Jolanta Bilska wysłuchała i oceniła recytatorów w dwóch kategoriach – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Wystąpili: Paulina Koch, Aneta Oworuszko, Patryk Kołodziejczyk, Karolina Zielnik, Angelika Filipiuk, Kinga Kubaczyńska, Marta Krukowska, Klaudia Wójtowicz, Monika Jurek, Marzena Guz, Szymon Świć,Paweł Podsiadły, Marta Sobieszek, Marta Kojtych, Agata Grudzień.
Szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu reprezentowali: Emanuela Gadzała, Joanna Pietruszka, Patrycja Doluk, Aleksandra Delążek, Olga Sobieszczańska, Sylwia Wyrębek, Patryk Mańko, Monika Truba, Weronika Kłos, Klaudia Trościańczyk, Ewelina Parafińska, Elżbieta  Kosek Beata Chromik., Weronika Śmiecińska, Dawid Doluk, Marta Wójcik.

W kategorii szkoły gimnazjalne zwyciężyli:
I miejsce- Agata Grudzień
II miejsce- Marta Sobieszek
III miejsce- Paweł Podsiadły
wyróżnienie- Marta Kojtych i Marta Krukowska

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne najlepsi z najlepszych to:
I miejsce- Beata Chromik
II miejsce- Aleksandra Delążek i Patryk Mańko
III miejsce-Ewelina Parafińska
Wyróżnienie: Monika Truba i Paweł Doluk

Organizatorzy – Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i nauczyciele: Zofia Niewęgłowska, Joanna Wójcik- Demianiuk, Jolanta Bilska pogratulowali wszystkim uczestnikom. Ich udział w konkursie świadczy o dużej wrażliwości, potrzebie rozwoju i potwierdza prawdziwość słów, zawartych w haśle konkursowym – „Człowieczeństwo – dar i tajemnica”.

Tego samego dnia odbył się również odbył się V Powiatowy Konkurs Literacki poświęcony osobie Jana Pawła II.
Komisja w składzie mgr Ewa Soczyńska i mgr Agnieszka Grochowska oceniła trzydzieści prac uczniów szkół gimnazjalnych. Wyróżniono następujące osoby:

I miejsce – Olga Wysokińska (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim)
II miejsce – Jakub Bilski (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim)
III miejsce – Magdalena Świderska (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim)
Wyróżnienia – Emilia Niewęgłowska (Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim), Aleksandra Boniecka (Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim), Jakub Soczyński (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim)

Prace piętnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniły mgr Anna Janus i mgr Ewa Kot. Przyznano następujące wyróżnienia:

I miejsce – Ewelina Parafińska (LO w Komarówce Podlaskiej)
II miejsce – Justyna Sobocka (I LO w Radzyniu Podlaskim)
III miejsce – Aleksandra Ładna (I LO w Radzyniu Podlaskim)

Organizatorkami konkursu były mgr Małgorzata Więcławska i mgr Dorota Krasucka.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj