Udana inauguracja sezonu 2015 Sekcji Pływackiej

ImageUdana inauguracja sezonu 2015 Sekcji Pływackiej MULKS „Technik – Orion” przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
W dniu 28.02.2015 roku już po raz kolejny ruszyła Krasnostawska Liga Pływacka „Szuwarek”. Jest to cykl sześciu zawodów na których zawodnicy w swojej kategorii wiekowej startują na przestrzeni roku na różnych dystansach, różnymi stylami pływackimi. Są to zawody uwzględnione w Kalendarzu  Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Dzięki temu wyniki są rejestrowane i uwzględniane w systematycznie prowadzonym rankingu klubów. Jest to jeden z warunków koniecznych do spełnienia by otrzymać licencję klubową, o którą ubiega się nasz klub.  W zawodach wzięło udział 270 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

W poprzednim roku czterej podopieczni trenera Jacka Dębskiego wystartowali po raz pierwszy w  „ Szuwarku” i zajęli pięć medalowych miejsc w kat. wiekowej rocznik 2006 . Przypomnę te wyniki:
25 m st. grzbietowym:
1 miejsce Trykacz Mikołaj
2 miejsce  Danilczuk Michał
4 miejsce  Opolski Łukasz
5 miejsce  Maciuk Mikołaj

25 m st. dowolnym:
1 miejsce  Danilczuk Michał
2 miejsce  Opolski Łukasz
3 miejsce  Trykacz Mikołaj
6 miejsce  Maciuk Mikołaj

W tym roku z MULKS „Technik – Orion” wystartowało już 14 zawodniczek i zawodników. Troje z nich to wychowankowie trener Natalii Borysiuk: Igor Melchior, Julia Duszak i Eliza Gomółka. Trener Jacek Dębski przygotował ekipę liczącą 11 osób: Natalia Niewęgłowska, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz, Mikołaj Maciuk, Jakub Kałuszyński, Karol Świć, Jakub Różyczki, Bartosz Kostrzewa, Rafał Musiatowicz, Michał Niwęgłowski i Bartosz Trykacz. Dla wielu z nich był to pierwszy start w imprezie rangi wojewódzkiej. Niestety z powodu kontuzji nie mógł wystartować najlepszy zawodnik z rocznika 2006 Michał Danilczuk. Życzymy Michałowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Najlepszymi zawodnikami okazali się chłopcy z rocznika  2006 : Igor Melchior zajął 3 miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym i 3 miejsce na dystansie 25 m st. dowolnym. Mikołaj Trykacz zajął 2 miejsce na dystansie 25 m st. dowolnym i 5 miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym. Łukasz Opolski zajął 6 miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym i 4 miejsce na dystansie 25 m st. dowolnym..
Konkurencja w tej kategorii wiekowej była bardzo silna, wystartowało w niej 26 zawodników z 14 klubów. Podobnie zacięty przebieg miała rywalizacja w innych rocznikach. W każdej konkurencji startowało od 20 do 36 zawodników. Nasi reprezentanci, jak na pierwsze starty w tak poważnej imprezie wypadli bardzo dobrze. Większość poprawiła rekordy życiowe, plasując się w środku tabeli wyników, a zawodnicy : Mikołaj Maciuk, Eliza Gomółka, Jakub Kałuszyński, Bartosz Kostrzewa w pierwszej dziesiątce. Bardzo dobre wyniki uzyskali również Natalia Niewęgłowska, Julia Duszak, Rafał Musiatowicz, Karol Świć i Bartosz Trykacz.
Ciężką próbę przeszli zawodnicy z rocznika 2004, musieli walczyć w jednej kategorii z rocznikiem 2003.
O randze zawodów świadczy m. in. obecność na zawodach p. Ryszarda Kowalczyka, trenera „Wisły Puławy”, którego wychowankiem jest najlepszy pływak naszego regionu Konrad Czerniak. Trener naszego klubu Jacek Dębski jest również byłym zawodnikiem „Wisły Puławy” i wychowankiem trenera Ryszarda Kowalczyka. Jako dziecko zdobył 3 medale na Mistrzostwach Polski, było to około 40 lat temu. Spotkanie po tylu latach było okazją do wspomnień, pamiątkowego zdjęcia, oraz być może przyszłej współpracy.
Szczegółowe wyniki zawodów na stronie:
http://megatiming.pl/zawody/liga-plywacka-szuwarek-i-runda

mt_gallery:Udana inauguracja sezonu 2015 Sekcji Pływackiej 

 

Więcej kliknij tutaj