Uczniowie ZSP z wizytą w Centrum Szkoleniowym Hyundai Motor Poland

ImageUczniowie technikum pojazdów samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu w Centrum Szkoleniowym Hyundai Motor Poland. Osobą prowadzącą był Pan Rafał Kosiński Trener Szkoleń Technicznych organizowanych przez Hyundai Motor Poland. Szkolenie było jedną z głównych nagród za zajęcie I – ego miejsca w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii „Młody Mechanik”, które odbyły się w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję zapoznać  się w trakcie szkolenia ze standardami i zasadami pracy w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai. Z zainteresowaniem wykonywali procedury diagnostyczne i naprawcze stosowane przez autoryzowane serwisy oraz aktualną dokumentację techniczną. W Centrum Szkoleniowym uczniowie korzystali ze specjalistycznego oprogramowania diagnostycznego, które jest wykonane wyłącznie dla serwisów Hyundai oraz pracowali na najnowszych rozwiązaniach technicznych wykorzystanych przez koreańską markę. Od strony warsztatowej uczniowie poznali najnowsze auto Hyundai IONIQ (czyt. ajonik), którego po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano podczas targów Motor Show 2016 w Poznaniu. Hyundai IONIQ to pierwszy na świecie model, który może być wyposażony w jeden z trzech, różnych napędów: elektryczny, hybrydowy typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy. W trakcie szkolenia ponownie spotkaliśmy się z panem Adrianem Dekowskim, prezesem  zarządu Fundacji Cooperatio – współorganizatora V Mistrzostwach Młodych Mechaników,  który ze swoim pracownikiem z firmy V8 Team zrobił reportaż o szkoleniu najlepszych w Polsce uczniów.

Image 

Samochodziarze z ZSP uczą się w Centrum Szkoleniowym Hyundai Motor Poland

mt_gallery:Hyundai Motor Poland 

Więcej kliknij tutaj