Uczniowie ZSP w wizytą w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim

ImageDnia 30 marca 2017 roku klasy pierwsza i druga o profilu prawno-administracyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim,  wraz z wychowawczyniami panią Katarzyną Mackiewicz i panią Dorotą Krasucką, odwiedziły Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim.
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Pani Prezes Sądu Rejonowego Jolanta Latoch  oprowadziła grupę po budynku sądu, opowiedziała o jego strukturze i sposobie funkcjonowania. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca sędziego oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa. Odwiedzili między innymi salę rozpraw, gdzie zostali zapoznani z przebiegiem rozprawy sądowej oraz Niebieski pokój, w którym przesłuchiwane są dzieci.
Mamy nadzieję, że wizyty w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim na trwałe wpiszą się w kalendarz roku szkolnego uczniów ZSP. W najbliższym czasie klasy o profilu prawno-administracyjnym wezmą udział w roli obserwatorów w rozprawie sądowej oraz w warsztatach organizowanych przez pracowników sądu. Doświadczenia zdobyte podczas tych zajęć pozwolą uczniom bardziej świadomie wybrać swoją zawodową drogę i staną się dla nich cenną lekcją życia.

Uczniowie ZSP w wizytą w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim 

 

mt_gallery:Uczniowie ZSP w wizytą w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim 

Więcej kliknij tutaj