Uczniowie ZSP uczą się języka włoskiego

ImageZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II bierze udział w projekcie „Praktyki dla przyszłości” w ramach programu ERASMUS+, którego autorami są: dyrektor szkoły dr Grażyna Dzida oraz kierownik warsztatów mgr inż. Wiesław Paszkowski. Na zajęciach dodatkowych uczniowie uczą się języka włoskiego, co umożliwi im zdobycie nowej wiedzy i umiejętności zawodowych w ramach dwutygodniowych staży zawodowych we włoskich przedsiębiorstwach.  Staże są skierowane do uczniów technikum w różnych zawodach. Odbędą się w dwóch terminach: 03.07.2016 r.– 16.07.2016r. oraz 18.07.2016r.-29.07.2016r.
Praktyki realizowane były w poprzednich latach w Polsce, a w bieżącym roku odbędą się we Włoszech. Zdobyta podczas staży wiedza praktyczna i doświadczenie będą mogły być wykorzystane później w życiu zawodowym.  Dzięki zagranicznym stażom uczniowie będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem obcym ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa zawodowego.

Na uwagę zasługują również atrakcyjne terminy wyjazdów, które pozwolą na połączenie nauki z wypoczynkiem. Uczniowie w czasie wolnym będą mieli okazję wypocząć nad Morzem Śródziemnym oraz zwiedzić piękną Sycylię.

ImageImageImageImage 

Więcej kliknij tutaj