Uczniowie ZSP i przedstawiciele UTW wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne

ImageZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim kontynuuje współpracę ze środowiskiem lokalnym, między innymi z Radzyńską Filią Uniwersytetu III Wieku kierowaną przez pana Dariusza Gałana. 16 grudnia 2016 r. na terenie szkoły odbyły się warsztaty florystyczne o tematyce świątecznej, w których uczestniczyły panie: Maria Oworuszko, Barbara Truszkowska, Elżbieta Przyborowska, Marianna Frączek, Halina Opalka, Ilona Kapczuk, Krystyna Wołodko, Teodozja Grodzka, Janina Jagiełło, Zofia Kublicka i Helena Kępa.

Pani dyrektor ZSP dr Grażyna Dzida przywitała uczestniczki, życzyła przyjemnej pracy i dobrej zabawy podczas przygotowywania stroików świątecznych. Początek spotkania umilił słodki poczęstunek wykonany przez uczniów z klasy trzeciej technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kawa Latte Art serwowana przez Kamila Kordulę, który zakwalifikował się o Finału II Ogólnopolskiej Olimpiady Kawy dla Szkół Gastronomicznych. Ze względu na zainteresowanie uczestniczek sposobem parzenia kawy, uczeń wykonał mini pokaz sporządzania Latte Art specjalnie dla pań. 

Następnie wieloletnia nauczycielka ZSP pani Elżbieta Stasiowska zapoznała słuchaczki z zasadami wykonywania dekoracji bożonarodzeniowych. Uczestniczki warsztatów z zapałem pracowały nad przygotowaniem stroików i skrupulatnie wykonywały wskazówki prowadzącej. W spotkaniu uczestniczyły także uczennice klasy trzeciej technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Czas szybko mijał w miłej atmosferze, a efekty pracy można podziwiać na zdjęciach. Podczas serdecznego pożegnania ustalono, że współpraca będzie kontynuowana

mt_gallery:Uczniowie ZSP i przedstawiciele UTW wspólnie przygotowali dekoracje świąteczne 

Więcej kliknij tutaj