Uczniowie z wizytą w WFDiF w Warszawie

Image5 stycznia2017 roku uczniowie technikum usług fryzjerskich oraz klasy 2lb wraz z p. Aneta Kondraciuk, p. Magdalena Zabielską oraz p. Izabelą Łuczyńską zwiedzali wystawę filmową przygotowaną przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Tematem filmowym drugiej edycji Wystawy jest wyprodukowana przez WFDiF "Karbala" w reż. Krzysztofa Łukaszewicza – film o najnowszych polskich bohaterach. Film ten opowiada  o obronie ratusza w Karbali ( Karbala to miasto w środkowej części Iraku)  stoczonej w dniach 3 kwietnia do 6 kwietnia 2004 pomiędzy irackimi rebeliantami usiłującymi zdobyć ratusz (we wspomnieniach żołnierzy polskich określany jako City Hall)  a broniącymi obiektu polskimi i bułgarskimi żołnierzami Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe.

Uczniowie z wizytą w WFDiF  w Warszawie 

Zwiedzanie  rozpoczęło się na zapleczu hali zdjęciowej wizytą w garderobie i specjalnie przygotowanej pracowni charakteryzacji, gdzie zwiedzający mogli obejrzeć kostiumy i rekwizyty filmowe oraz przyjrzeć się pracy zawodowego charakteryzatora, a  chętni mogli  zmienić swój wygląd.
Wizyta w hali zdjęciowej to niesamowite przeżycie. Uczniowie mogli przenieść się tysiące kilometrów do miejsca rozgrywania się filmu. Poznali przy tym twórców i specjalistów pracujących na planie filmowym, dowiedzieli się, na czym polega ich praca, jak kreowany jest świat.
Grupa uczestniczyła też w warsztatach charakteryzatorskich. Uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca charakteryzatora na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje a pod okiem zawodowca mieli możliwość wykonania własnej  charakteryzacji.
Wycieczka ta miała na celu pokazanie uczniom, że miejscem pracy fryzjera  nie musi być tylko salon. Fryzjer to zawód rozwojowy. Można czesać dziennikarzy, modelki i aktorów na planie filmowym i w teatrze.

mt_gallery:Uczniowie z wizytą w WFDiF  w Warszawie 

Więcej kliknij tutaj