Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP na warsztatach w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim

5 czerwca 2017 roku uczniowie klasy pierwszej o profilu prawno – administracyjnym
II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w warsztatach w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Uczniów powitała Pani Alicja Pawlina, sędzia Sądu Rodzinnego, która opowiedziała o pracy sędziów, funkcjonowaniu sądów i zasadach obowiązujących na sali rozpraw. Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzyosobowe grupy i wcielili się w rolę zespołów orzekających. Po zapoznaniu się ze sprawą mieli wydać wyrok. Po wykonaniu zadania Pani sędzia podsumowała pracę uczniów, pochwaliła ich za profesjonalne i poważne podejście do powierzonego zadania. Na zakończenie wizyty w sądzie młodzież zapoznała się ze sprawami z udziałem nieletnich, przestępczością nieletnich i odpowiedzialnością prawną nieletnich. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, mamy nadzieję na dalszą współpracę.