Uczniowie II klasy prawno-administracyjnej II LO z ZSP na rozprawie w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim

7 marca 2018 r. uczniowie klasy drugiej liceum ogólnokształcącego o profilu prawno – administracyjnym po raz kolejny gościli w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Tym razem obserwowali postępowanie sądowe. Na wstępie Pani sędzia omówiła jak przebiega postępowanie sądowe, jaka jest różnica pomiędzy procesem karnym a cywilnym. W czasie trwania rozprawy sądowej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą prokuratora i adwokata, poznali prawa ofiary, świadków i oskarżonego. Zobaczyli jak w praktyce wygląda proces sądowy, ile osób w nim uczestniczy, jak wykorzystuje się zebrany materiał dowodowy. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili kolejne etapy posiedzenia sądu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA