Turniej szachowy Instytutu Pamięci Narodowej

Drużyna szachowa ZSP w składzie: Weronika Matejek, Gabriel Krukowski, Marcin Mackiewicz, Stanisław Mackiewicz i Adrian Madej wzięła udział w turnieju szachowym Instytutu Pamięci Narodowej z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Turniej odbył się w dniu 09.11.2023r. w Lublinie. Głównym celem turnieju było upamiętnienie tej rocznicy. Była to również doskonała okazja do podniesienia swoich umiejętności gry w szachy, treningu skupienia uwagi i efektywnego zarządzania czasem.

Planowe cele edukacyjne turnieju zostały zrealizowane. Ciekawym akcentem było wystąpienie pana dr Roberta Derewendy – dyrektora lubelskiego oddziału IPN oraz prezentacja na temat historii polskich symboli narodowych. Uzupełnieniem przedstawionych treści był prezent dla każdego uczestnika turnieju jakim była flaga Polski.

Uczestnikami turnieju było 57 uczniów klas szkół ponadpodstawowych zgrupowanych w 13 drużynach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najwyższe  11 miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Gabriel Krukowski z klasy 3tlg.

Opiekunem drużyny był pan Grzegorz Litwiniec.

Dziękujemy drużynie za reprezentowanie naszej szkoły i zaciętą walkę od pierwszej do ostatniej rundy. Wszystkim życzymy dalszych szachowych sukcesów.