Trzy brązowe medale Natalii Olszak

ImageTegoroczny Puchar Polski odbywający się w malowniczym Sandomierzu był ważnym sprawdzianem dla Natalii Olszak. Ważnym ale i trudnym, bo nie tylko przeszła z kategorii juniorek młodszych do juniorek, ale także zdając w grudniu na czarny pas teraz konkuruje z najlepszymi juniorkami w kraju. Dla zdobycia doświadczenia w kolejnym ważnym sezonie oprócz startów w swojej kategorii wiekowej, na tych zawodach Natalia wystartowała także w konkurencji seniorskiej – czyli wśród „najlepszych z najlepszych” w Polsce, gdzie udało jej się dojść aż do miejsca 5-8 w konkurencji układów. W walkach trafiła jednak w pierwszym pojedynku na Mistrzynię Świata seniorów. Bardzo dobrze wypadła jednak w technikach specjalnych seniorek, dogrywając się nawet o srebrny medal. Niestety losowanie techniki w dogrywce nie sprzyjało Natalii i po dwóch dogrywkach spoczęła na 3 miejscu. Brązowy medal w seniorkach to jednak znaczący sukces. W swojej kategorii juniorek rywalizując z najlepszymi posiadaczkami stopni mistrzowskich wywalczyła brąz w układach.


 

Owocem jej niedzielnych zmagań jest jeszcze jeden – trzeci brązowy medal w konkurencji technik specjalnych juniorek. Tu niestety nie da się powiedzieć by był to sukces. Tego dnia czegoś brakowało naszej zawodniczce. Ze startu w walkach Natalia też nie może być zadowolona, bowiem na jej drodze stanęła Mistrzyni Świata Juniorek z Argentyny. Na otarcie łez pozostało jej miejsce 5-8. Wynikiem startu w tych zawodach jest aż 12 kwalifikacji 8 zawodników z Radzynia do Mistrzostw Polski Seniorów 2010! – Mileny Korolczuk, Moniki Mironiuk, Anny Szaniawskiej, Natalii Olszak, Anny Dąbrowskiej, Anny Matysiak, Adama Matysiaka i Tomasza Dąbrowskiego. Awans do Mistrzostw Polski seniorów uzyskała także Monika Wiater i tym razem z mniejszym szczęściem startujący Dawid Dudek, który nie stanął tym razem na podium, ale kwalifikacje uzyskał

Na podstawie relacji Janusza Wlizło.

 

mt_gallery:Puchar Polski Taekwon-Do w Sandomierzu 

Więcej kliknij tutaj