Trzecie miejsce szczypiornistek z ZSP

ImageW środę 20 stycznia 2010 roku w Szkole Podstawowej Nr 5 w Łukowie odbył się Rejonowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt rozegrany w ramach Licealiady 2009/2010.  Naszą szkołę godnie reprezentowały: Olszak Natalia(B), Nowacka Anna (B), Niedziółka Karolina, Zienkiewicz Joanna, Wysokińska Dominika, Zyszczyk Alicja, Jastrzębska Urszula, Dymek Agata, Gajda Dominika, Mazurek Agnieszka, Kołtun Paulina, Szafińska Magdalena, Cybulska Magdalena. O zwycięstwo walczyły 4 drużyny:  ZSP w Radzyniu Podlaskim, I LO w Łukowie, ZSZ Nr 2 w Białej Podlaskiej i LO w Wisznicach.

 

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z I LO w Łukowie. Poziom gry jaki reprezentowały był naprawdę wysoki. Dla reprezentacji naszej szkoły decydujący okazał się mecz z LO w Wisznicach. Po dwóch przegranych spotkaniach dziewczęta zmobilizowały się i podjęły zaciętą walkę. Zaskoczyły przeciwnika dobrą obroną oraz  skutecznym atakiem. Walka przyniosła oczekiwane rezultaty . Wygrały spotkanie 8:1 co w klasyfikacji końcowej dało im III miejsce. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – I LO Łuków
II miejsce – ZSZ Nr 2 Biała Podlaska
III miejsce – ZSP Radzyń Podlaski
IV miejsce – LO Wisznice.

Anna Nowacka o meczu: Już dawno nasze szczypiornistki nie osiągnęły tak dobrego wyniku. Duży wkład w ten sukces mieli kibice z naszej szkoły, którzy udali się do Łukowa razem z zawodniczkami. Takim dopingiem nie mógł się poszczycić żaden inny zespół.

 

mt_gallery:Mistrzostwa Rejonu w piłkę ręczną dziewcząt. Foto:K.Magier, S.Magier 

Więcej kliknij tutaj