Triumf uczniów ZSP na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

ImageUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim po raz kolejny zdobyli tytuł mistrzowski w finale V Ogólnopolskich  Mistrzostw Młodych Mechaników wyprzedzając 29 finałowych zespołów.  W tym roku na podium mistrzostw znalazła się podwójna obsada uczniów technikum pojazdów samochodowych:
– Mistrzowie, którzy wywalczyli I miejsce to Damian Siwek i Kamil Rakowski uczniowie 3 klasy. W czasie 16 minut 26 sekund wykonali oni zadania finałowe, za które otrzymali 127 punktów.
– Wicemistrzowie, którzy wywalczyli II miejsce to Kamil Hryć i Bartosz Kowalczyk uczniowie 4 klasy. Oni również otrzymali 127 punktów za zadania, które wykonali w czasie 21 minut 31 sekund.

Mistrzowie Polski z ZSP 

Podczas finału liczyła się nie tylko precyzja ale także czas wykonywania zadań. Nasi uczniowie pracowali perfekcyjnie i jakże sprawnie. Świadczą o tym rewelacyjne wyniki, w porównaniu do najsłabszej drużyny, która uzyskała 66 punktów w 33 minuty.
Zadania finałowe były bardzo trudne, z niektórymi nawet zawodowy mechanik miałby problemy. W finale nasi uczniowie doskonale poradzili sobie m.in. z: diagnostyką sondy lambda, montażem paska typu Stretch Fit, diagnostyką układu elektrycznego hamulca pomocniczego, analizą usterki układów elektronicznych wspomagających układ jezdny samochodu oraz ustalenie przyczyny braku komunikacji urządzenia diagnostycznego ze sterownikiem pojazdu, montażem głowicy sprężarki układu pneumatycznego, demontażem i montaż łożyska w wahaczu VW T5 z wykorzystaniem specjalistycznego ściągacz, montażem wtryskiwacza CR, montażem wałka rozrządu, regulacją parametrów układu jezdnego w oparciu o dołączoną dokumentację, programowanie czujników TPMS.
Sukces uczniów podkreśla wysoki poziom kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i wspólne zaangażowanie uczniów z nauczycielami, którzy potrafią wypracować specjalistyczne umiejętności mechanika pojazdów poszukiwane na rynku pracy. Warto podkreślić, że uczniowie naszej szkoły pokonali 458 zespołów z całej Polski, w tym uczniów z renomowanych szkół samochodowych.  Ten sukces jest dla nas ogromny, potwierdzający jakość kształcenia i wysokie kwalifikacje kadry nauczycielskiej.
 Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, wśród których są szkolenia z obsługi i naprawy klimatyzacji zorganizowany przez firmę Autos z branży ciężarowej oraz szkolenie techniczne w centrum szkoleniowym Hyundai Motor Poland.
Naszych mistrzów przygotowali: mgr inż. Wojciech Mackiewicz, mgr inż. Paweł Leszak oraz mgr inż. Mariusz Antol.

Mistrzowie Polski z ZSP 

Więcej kliknij tutaj