Tradycje świateczne w Rosji – spotkanie w CJiKR na UMCS w Lublinie

ImageW dniu 16.12.2016 r. młodzież uczęszczająca na lekcje języka rosyjskiego w ZSP uczestniczyław zajęciach o tradycjach rosyjskich podczas świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra, które odbyły sie w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie .
Spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej pani Elwira Michalska przybliżyła nam zwyczaje świąteczne i noworoczne w Rosji. Poznaliśmy potrawy, które są spożywane podczas prawosławnej wigilii, zapoznaliśmy się z postacią Dziadka Mroza (rosyjskiego Mikołaja) oraz świątecznymi piosenkami. Podczas drugiej części spotkania obejrzeliśmy rosyjską komedię, która opowiadała o zdarzeniach podczas przygotowań i nocy sylwestrowej. mt_gallery:Tradycje świateczne w Rosji - spotkanie w CJiKR na UMCS w Lublinie Więcej kliknij tutaj