Tomasz Grochowski pierwszy w Polsce na XIII Olimpiadzie Techniki Samochodowej

ImagePo  drugim etapie XIII Olimpiady Techniki Samochodowej Tomasz Grochowski – uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim jest pierwszy. Jest to znakomity wynik przed rundą finałową – do finału awansowało tylko 12 uczniów z 427, którzy wzięli udział w półfinale. Wśród finalistów jest jeszcze jeden uczeń z ZSP – Michał Ejsmont, który awansował do finału z 11. miejsca. Przedmiotem II etapu olimpiady, przeprowadzonego 24 marca 2012 r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.

Tomasz Grochowski 

Kryterium oceny wyników stanowiło rozwiązanie zadań w ciągu 45 minut przez:
− wybranie jednej (właściwej) z czterech odpowiedzi zamieszczonych w zadaniu testowym,
− prawidłowe rozwiązanie zadania obliczeniowego.
Poziom trudności poszczególnych zadań był zróżnicowany, co znajdowało odzwierciedlenie w wagach punktowych (prawidłowym odpowiedziom przypisano 1; 2 lub 3 punkty). Maksymalna liczba punktów za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań wynosiła 80. Finaliści olimpiady. Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich kart testowych z zadaniami rozwiązanymi przez uczestników II etapu olimpiady do

III etapu zakwalifikowano następujących uczniów (12 osób):
1. Tomasz GROCHOWSKI 66 pkt. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Technikum w Radzyniu Podlaskim
2. Rafał MARCZINEK 62 pkt. z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie
3. Jacek TREKIEL 62 pkt. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie
4. Krzysztof WAŁĘSA 62 pkt. z Zespołu Szkół Samochodowych – Technikum Nr 3 w Kaliszu
5. Robert URBAŃSKI 60 pkt. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu
6. Mateusz NOWICKI 59 pkt. z Zespołu Szkół Mechanicznych – Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 w Białymstoku
7. Arkadiusz WALĘCKI 59 pkt. z Zespołu Szkół Samochodowych – Technikum Nr 3 w Kaliszu
8. Maciej KWAPIŃSKI 58 pkt. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 w Łodzi
9. Arkadiusz RUTKOWSKI 56 pkt. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 7 w Łodzi
10. Mateusz ANDRASIAK 54 pkt. z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
11. Michał EJSMONT 54 pkt. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Technikum w Radzyniu Podlaskim
12. Adam POTOCKI 54 pkt. z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej – Centrum Kształcenia Praktycznego w Biłgoraju
Etap finałowy (praktyczny) XIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej odbędzie się w Warszawie w sobotę 12 maja 2012 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 o godz. 10.00. Więcej kliknij tutaj