Szlakiem historycznym po Warszawie

ImageGrupa nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II dnia 21 listopada 2015 roku wzięła udział w szkoleniu „Szlakiem historycznym po Warszawie”.
Z uwagi na znaczenie alternatywnych metod w skutecznym nauczaniu przedmiotów humanistycznych nauczyciele odwiedzili te miejsca, w których można będzie  przeprowadzić lekcje, łączące słuchanie, mówienie, spostrzeganie i działanie i zaangażować uczniów o różnych preferencjach sensorycznych, odmiennych stylach myślenia i typach inteligencji. W programie znalazło się  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i Muzeum Fryderyka Chopina.

Uczestnicy szkolenia odbyli też spacer szlakiem bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa (była to forma podsumowania akcji Narodowe Czytanie, zorganizowanej przez Radzyńskie Stowarzyszenia Inicjatywa Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Radzyniu).Ważnym punktem programu był spacer po Powązkach- wszak Ojczyzna to ziemia, pamięć i groby. Listopadowy dzień skłaniał do refleksji na temat zasług wielkich polskich  polityków, pisarzy, twórców kultury. Na nagrobku Ryszarda Kapuścińskiego widnieje inskrypcja „Trzeba być dobrym dla ludzi”. Przesłanie to, proste w formie, głębokie w wymowie, stanowi syntezę wychowania humanistycznego.

mt_gallery:Szlakiem historycznym po Warszawie 

Więcej kliknij tutaj