Szkoła Nowych Technologii

ImageDnia 23 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty komputerowe prowadzone przez Pana Pawła Dorosza, stażystę w firmie Microsoft. Tematem warsztatów było poznanie technologii HTML 5 oraz narzędzia developerskiego DreamSpark. Szkolenie  odbyło się w ramach projektu „Szkoła Nowych Technologii”, którego organizatorami są firma Microsoft i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Grażyna Dzida – wicedyrektor ZSP. W przeprowadzonych warsztatach wzięli udział uczniowie technikum informatycznego z klas 1ti i 2ti pod opieką Pana Marcina Frączka. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali bezpłatny dostęp do programu DreamSpark oraz materiałów edukacyjnych.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać nowe technologie oraz aplikacje wykorzystywane przy tworzeniu stron internetowych. Szkolenie wszystkim bardzo się podobało, a Pan Paweł Dorosz obiecał, że jeszcze odwiedzi naszą szkołę i w ramach kolejnej prelekcji zaprezentuje nam technologię programowania Microsoft Kinect.

mt_gallery:Szkoła Nowych Technologii. Foto:M.Frączek 

Więcej kliknij tutaj