Sukcesy Pływaków MULKS „Technik-Orion”

ImageSukcesy Pływaków MULKS "Technik – Orion" przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
Ogromnym sukcesem zakończył się udział naszych zawodników w „Wielkim Finale” ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodzika Do Olimpijczyka”.
Zawody finałowe odbyły się 11 czerwca 2016 roku  na 50 metrowym basenie olimpijskim Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie przy ul. Księcia Trojdena 2 C.  Startowało w nich setki zawodników z najlepszych klubów z całej  Polski. W IV eliminacjch ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA  w sezonie 2015/2016 wzięło udział 1017 zawodników z 86 klubów. Łącznie odbyło się pięć zawodów eliminacyjnych, wszystkie z podobnie dużą ilością zawodników. Każdy z tych startów mógł zadecydować o klasyfikacji końcowej zawodników w poszczególnych konkurencjach.
Do „Wielkiego Finału” z pięciu rund eliminacyjnych dostało się po zaciętej walce 471 zawodniczek i zawodników z 93 klubów. MULKS „Technik – Orion” wywalczył 3 miejsca gwarantujące awans do finału w następujących konkurencjach:
Urszula Gepner – 50 m st. klasycznym,   rocznik 2007
Mikołaj Maciuk – 50 m st. klasycznym,   rocznik 2006
Michał Danilczuk – 50 m st. dowolnym,  rocznik 2006

 mt_gallery:Sukcesy Pływaków MULKS

 

Nagrodą i wyróżnieniem dla klubów, których zawodnicy dostali się do finału była możliwość wystawienia do zawodów sztafety klubowej w jednej z dwóch kategorii wiekowych. Z komunikatu organizatora: „W zawodach finałowych w sztafecie 8 x 50 metrów stylem dowolnym, prawo startu ma tylko jedna sztafeta z każdego klubu w 8-osobowym składzie mieszanym, w tym minimalnie 3 dziewczęta oraz obowiązkowo jeden trener.  Trener płynie na ostatniej zmianie. Sztafety będą klasyfikowane w dwóch kategoriach wiekowych (liczonych wg sumy wieku 7 zawodników danej sztafety, nie wliczając wieku trenera):  
a)    pierwsza kategoria do 77 lat  
b)    druga kategoria do 98 lat  „
Po zaciętej, pełnej emocji walce, nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
V  miejsce        Urszula Gepner    – 50 m st. klasycznym,  rocznik 2007
VII  miejsce     Mikołaj Maciuk   – 50 m st. klasycznym,  rocznik 2006
IX    miejsce    Michał Danilczuk – 50 m st. dowolnym,    rocznik 2006
Dzięki naszym wspaniałym finalistom szansę startu w finale uzyskali również zawodnicy  i trener zgłoszeni do sztafety 8 x 50 metrów stylem dowolnym:
1.    Opolski Łukasz               
2.    Wodowska Wiktoria
3.    Maciuk Mikołaj
4.    Gomółka Eliza               
5.    Danilczuk Michał
6.    Kościuczyk Agata
7.    Kostrzewa Bartosz
8.    Dębski Jacek – trener
Do sztafety mogło przystąpić 93 zespoły – do startu odważyło się przystąpić łącznie 14 sztafet, w tym 8 w naszej kategorii wiekowej (do 77 lat).
Zajęliśmy 5 miejsce. Jak dla mnie – trenera super.
Zawodników przygotował – Trener pływania Jacek Dębski.
       W tym samym dniu tj 11 czerwca większa grupa zawodników klubu MULKS „Technik – Orion” przy ZSP im. Jana Pawła II Radzyniu Podlaskim brała udział w Mistrzostwach Radzynia Podlaskiego w Pływaniu. Po czterech latach pracy nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie i jak zwykle zdominowali zawody zdobywając najwięcej medali. Cieszę się, że nasi zawodnicy, znowu okazali się najlepsi. Zawodników przygotowali: Instruktor pływania Sebastian Brodawka i Trener pływania Jacek Dębski.

ZESTAWIENIE OGÓLNOPOLSKIE  
„Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10, 11 lat „
Informacja o zawodach na podstawie art. Andrzeja Trykacza.
W dniach 21-22.05.2016 r. na krytej pływalni H2O w Lublinie odbyły się najważniejsze zawody dzieci 10-11 lat . W  Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Pływackich Dzieci 10 i 11 letnich  udział wzięło 152 zawodników i zawodniczek z 13 klubów  województwa lubelskiego.
MULKS „Technik-Orion” przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim  reprezentowało 9 młodych pływaków: Syta Julia, Muniowska Martyna, Niewęgłowska Natalia, Gomółka Eliza, Mikołaj Trykacz, Łukasz Opolski, Mikołaj  Maciuk, Michał Danilczuk i Jakub Kałuszyński.
Radzynianie mimo, iż po raz pierwszy brali udział w zawodach tej rangi pokazali, się z bardzo dobrej strony zdobywając 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy).. Na największe słowa uznania zasługują chłopcy z rocznika 2006 r, którzy w klasyfikacji końcowej okazali się najlepszą drużyną województwa lubelskiego, wyprzedzając drugą drużynę o prawie 400pkt. W końcowej klasyfikacji indywidualnej duży sukces odniósł Michał Danilczuk zajmując II miejsce w województwie. Pozostali chłopcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce zawodów : IV Łukasz Opolski, V Mikołaj Trykacz i VII Mikołaj Maciuk. W klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców rocznik 2006 drużyna uplasowała się na 5 miejscu, niestety na wynik końcowy wpływ miały  braki kadrowe wśród dziewcząt z tego rocznika.
Niestety również braki kadrowe zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt w roczniku 2005 spowodowały, że w klasyfikacji drużynowej nie mogliśmy liczyć na wysoką pozycję.. Drużyna z tego rocznika zajęła 9 miejsce.
Podobne zawody odbywały się  we wszystkich województwach  w Polsce. Wyniki wszystkich imprez zbierane są przez Polski Związek Pływacki i tworzony jest ogólnopolski  ranking najlepszych w kraju drużyn i zawodników. Do klasyfikacji drużynowej Klubu liczone są: 3 najlepsze wyniki w każdej konkurencji indywidualnej dziewcząt i chłopców, oddzielnie dla każdego rocznika. Prowadzona jest również klasyfikacja łączna obu roczników.
ZESTAWIENIE OGÓLNOPOLSKIE  POLSKIEGO ZWIĄZKU PŁYWACKIEGO:
W ostatecznej klasyfikacji:
 drużyna z rocznika 2005 (11 lat) zajęła 139 miejsce w POLSCE na 192 startujące kluby
drużyna z rocznika 2006 (10 lat) zajęła 55 miejsce w POLSCE na 175 startujących klubów.
Na szczególne słowa uznania zasługują chłopcy z rocznika 2006, których miejsca w startach indywidualnych wszystkimi stylami pływackimi i w klasyfikacji drużynowej plasują w czołówce polskich zawodników ( około 600 startujących ).
Michał Danilczuk – 25 miejsce w Polsce
Łukasz Opolski – 43 miejsce w Polsce    
Mikołaj Trykacz – 53 miejsce w Polsce
Mikołaj  Maciuk – 82 miejsce w Polsce
Drużyna chłopców z rocznika 2006 zajęła 8 miejsce w Polsce w klasyfikacji drużynowej chłopców 10 letnich. Zawodników przygotował – Trener pływania Jacek Dębski.
Jest to pierwszy rok, kiedy możemy startować w zawodach rangi ogólnopolskiej i centralnej. Nasz Klub po wielu staraniach ze strony Zarządu Klubu  i trenerów uzyskał: licencję klubu, licencje zawodników – 31 osób, licencję instruktora i licencję trenera. Aktualnie w Polsce działa około 450 licencjonowanych klubów pływackich. Bez tych uprawnień nie mogliśmy uczestniczyć w w/w zawodach. Jak na pierwszy rok poszło nam bardzo dobrze. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas dobrym słowem i dotacjami. Szczególnie dziękuję wszystkim zawodnikom za systematyczną pracę i ich rodzicom za okazywaną pomoc i wsparcie.  
Artykuł o takim sukcesie naszej sekcji ukazał się z dużym opóźnieniem. Czekaliśmy na oficjalny komunikat Polskiego Związku Pływackiego:

ZESTAWIENIE OGÓLNOPOLSKIE  
„Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10, 11 lat„
Dokładne dane o wynikach z zawodów dostępne na stronie:  megatiming.pl
Wyjazdy współfinansowane ze środków zarządu powiatu w ramach zadania „Delfinek 2016 r”.

Więcej kliknij tutaj