Sukces w XIII edycji ogólnopolskiego projektu „Pamięć dla Przyszłości”

Image31 maja 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs w ramach XIII edycji ogólnopolskiego projektu „Pamięć dla Przyszłości”, którego tematem w tym roku było „Miejsce pamięci Zagłady blisko nas”. Grupa projektowa z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim upamiętniła getto w Radzyniu Podlaskim.
Zaproponowana forma upamiętnienia getta czyli „Spacer pamięci” oraz informacje prezentowane na fanpage’u polubionym przez ponad 750 osób zostały ocenione przez organizatorów, czyli  Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich Ośrodka Rozwoju Edukacji, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i nagrodzone III miejscem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Nagrodzony projekt realizowały uczennice klasy pierwszej liceum o profilu prawno- administracyjnym: Olga Gruchoła, Karolina Jurkowska, Gabriela Niewęgłowska, Weronika Ossowska, Sylwia Rogala Dominika Dąbrowska, Weronika Gołębiowska, Dominika Grelik pod opieką nauczycielek historii pani Agnieszki Gątarczyk pani Teresy Filipiuk.
Uroczysty finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

ImageImage 

Więcej kliknij tutaj