Sukces Mechaników ZSP w finale II Ogólnopolskich Mistrzostwach Lakierników

ImageJakub Pawlina i Marcin Gmur  w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Lakierników  zajęli III miejsce. To wielka niespodzianka dla wszystkich, gdyż uczniowie uczyli się podstaw lakiernictwa na zajęciach dodatkowych.  Nauczyciel Wojciech Mackiewicz, który rozbudził pasję lakiernictwa tych uczniów stwierdził: „wystarczy zapał, determinacja i chęć zdobywania wiedzy a moi uczniowie mogą wykonać rzeczy, które wydają się niemożliwe. Czuję ogromną satysfakcję, że mogłem pomóc uczniom w trudnych zagadnieniach lakiernictwa i że moja motywacja doprowadziła, że uwierzyli w siebie i wygrali a tym samym ułatwili sobie start na rynku pracy.” To był ogromny sukces uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim a zdobycie podium to już dla nas MISTRZOSTWO.

Sukces 

Zadania finałowe należało wykonać poprawnie i jak najszybciej, a uczestnicy zmierzyli się m.in. z demontażem i montażem pistoletu lakierniczego i agregatu lakierniczego, zabezpieczeniem samochodu do lakierowania,  pomiarem grubości i chropowatości warstwy lakierowanej, doborem wzornika lakieru do powierzchni, polerowaniem taśmy po demontażu listwy ochronnej drzwi, przygotowaniem szpachli do naprawy.  
Jakub i Marcin to uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, którzy zdobywają zawód mechanika pojazdów samochodowych. Dzięki tej wygranej, m.in. zapewnili sobie udział w profesjonalnym szkoleniu lakierniczym zorganizowanym  w centrum szkoleniowym firmy Novol. Nasi laureaci zostali przygotowani do finału przez mgr inż. Wojciech Mackiewicz, mgr inż. Pawła Leszaka, mgr inż. Mariusza Antola.
Gratulujemy.

Sukces 

Więcej kliknij tutaj