Studniówka 2019 „Nic dwa razy się nie zdarza i nie  zdarzy…”

Bal studniówkowy Anno Domini 2019  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II miał niepowtarzalny charakter i zapewne  na trwałe  zapisze się w pamięci uczestników.

Licznie zgromadzonych abiturientów, dyrekcję szkoły, nauczycieli  i gości  powitali w imieniu maturzystów Kornelia Mańko, Mateusz Prokopiuk, Dawid Waszkiewicz, Patrycja Korolczuk, Natalia Mańko i Mateusz Jurkowski. Uczniowie  poprosili o uczczenie minutą ciszy tragicznie zmarłego kolegi Damiana, ucznia klasy 4ts. Następnie zwrócili się z prośbą o oficjalne rozpoczęcie uroczystości przez Panią dr Grażynę Dzidę Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością

Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk

Starosta Powiatu Radzyńskiego Pan Szczepan Niebrzegowski

Wicestarosta Powiatu Radzyńskiego Pan Jarosław Eismont

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Pan Jerzy Rębek

Wiceburmistrz  Miasta Radzyń Podlaski  Pan Sławomir Lipski

Wójt Gminy Radzyń Podlaski  Pan Wiesław Mazurek

Wicewójt  Gminy Radzyń Pani Anna Grochoła

Wiceprzewodniczący Rady  Powiatu Pan Tomasz Stephan 

Członek Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim Pan Grzegorz Kowalczyk

Członek Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim Pan Mieczysław Wagner

Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP im.JP II Pani Monika Malon

Wieloletni dyrektor ZSP im. Jana Pawła II  Pan Zdzisław Janus

PREZES ZARZĄDU Górniczej Fabryki Narzędzi Pan Jan Brożek

W dalszej części uroczystości uczniowie  Kornelia Mańko i Dawid Waszkiewicz odczytali list
Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk  i poprosili o wystąpienie :

Wicewojewodę Lubelskiego Pana Roberta Gmitruczyka

Starostę Powiatu Radzyńskiego Pana Szczepana Niebrzegowskiego

Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Pana Jerzego Rębka

Wójta Gminy Radzyń Podlaski  Pan Wiesława Mazurka

Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP im.JP II Panią Monikę Malon

Po życzeniach dla maturzystów przyszedł czas na tradycyjny, widowiskowy polonez w wykonaniu uczniów, przygotowany  pod bacznym okiem Pani Marty Frączek.

Następnie uczniowie wręczyli Dyrekcji i Wychowawcom kwiaty, będące symbolem wdzięczności za trud włożony w wychowanie i wykształcenie. Szczególne podziękowania skierowali do wychowawców, którzy zawsze starali się służyć nam pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce. Każdy z wychowawców realizował też zadania, związane z organizacją i przebiegiem uroczystości.

„Niechaj w dobrym zdrowiu płyną Państwa dni,
niech się staną jawą Wasze piękne sny,
niech trud wasz zawsze plon obfity da,
niechaj wartość waszą każdy ceni i zna”

Wychowawcy klas maturalnych:

 • Pani Katarzyna Mackiewicz- 3la
 • Iwona Słowikowska 3lb
 • Jolanta Bilska 3lph
 • Ewa Mackiewicz 3ls
 • Dariusz Demianiuk 4tb
 • Monika Podniesińska 4eh
 • Magdalena Iwańczuk 4f
 • Teresa Filipiuk tg
 • Tomasz Sikora 4ti
 • Paweł Leszak 4ts
 • Ewa Pałasz LD

Pamiętano również o rodzicach, którzy nie tylko  przez lata nauki, ale przez całe życie są przy swoich dzieciach, wspierając je pomocą, radą i troską .Młodzież w sposób szczególny podziękowała tym  rodzicom, którzy szczególnie aktywnie zaangażowali się w przygotowanie studniówki. Bez  rodziców nie byłoby tego balu. W  ramach podziękowania  Maria Junikiewicz i Weronika Mirosław zaśpiewały na głosy piękną piosenkę „Masz w sobie wiarę”

A potem przyszedł czas na szkolny kabaret. Uczniowie zaprezentowali parodię rady pedagogicznej „Obrady rady”, wcielając się w postacie ulubionych nauczycieli oraz scenkę rodzajową „Hej, za rok matura” W skeczach wzięli udział: Anna Wierzbicka, Mateusz Jurkowski, Dawid Waszkiewicz, Sylwia Uzdowska, Justyna Izdebska, Partycja Kieler, Agnieszka Kruczek, Dawid Nakonieczny, Marcin Sarnacki, Krzysztof Mitura, Marek Chudek, Mateusz Kwaśny, Natalia Mańko, Karol Niewęgłowski, Karolina Gałecka, Urszula Bakuła, Patrycja Chud, Natalia Lendzion, Jakub Król. Klaudia Korólczyk  przygotowała oprawę  muzyczną  Była też odpowiedzialna za realizację przedstawienia i reżyserię. Poetycko-refleksyjny scenariusz studniówki  przygotowała wspólnie z uczniami Jolanta Bilska. Nad oprawą artystyczną czuwały Iwona Słowikowska i Magdalena Iwańczuk

W dalszej części uroczystości zmieniono nieco nastrój. Julita Malinowska i Katarzyna Jabłońska zaśpiewały piosenkę „Nadzieja”. Konferansjerzy Weronika Bożedajek i Paweł Zalewski zapowiedzieli następnie Patrycję Wierzbicką i Magdę Wierzbicką w piosence Celine Dion „I Love  you”. Był to bardzo efektowny  scenicznie  punkt programu Tancerze, ubrani w efektowne stroje i wykonujących układy taneczne w fantastycznej scenerii , wśród mgieł i gry świateł, wzbudzili powszechny aplauz publiczności. W  tej części wzięli udział Sylwia Goławska, Rozalia Górska, Patrycja Górna, Karolina Bożyk, Mateusz Jankowski ,Patrycja Korolczuk, Natalia Mańko, Mateusz Krupski, Kamil Więcławski, Piotr Machowski, Kamil Wiater, Kamila Wiszniewska, Mateusz Kasprzak, Mateusz Kwaśny, Mateusz Prokopiuk, Marysia Junikiewicz. Opiekę artystyczną  nad tą częścią programu  sprawowały Panie Marta Frączek i Ewelina Muszyńska.

 

Kolejnym punktem programu była walc dyrektorski. Weronika i Paweł zapowiedzieli go, cytując słowa piosenki „I Love  you”

 „Może ja potrzebuję trochę miłości

I może trochę troski(…)

Może Ty potrzebujesz kogoś, żeby Cię przytulił?

Jeśli tak, tylko wyciągnij dłoń i będę tam”

Uczniowie poprosili do  pięknego walca Dyrekcję, wychowawców klas i zaproszonych gości.

A potem przyszedł czas na kolację, wspólne zdjęcia, tańce. Równo o północy wystąpił  Karol Niewęgłowski z  repertuarem  Zenka Martyniuka. Krótki koncert wypadł bardzo profesjonalnie i wywołał owacje  wśród uczestników zabawy. Noc z  26 na 27  stycznia 2019 na pewno zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom balu studniówkowego jako wydarzenie wyjątkowe.