Studentki z Serbii i Wietnamu prowadziły zajęcia w ZSP

ImageW dniach 14 – 18.10.2013 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjanych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim gościł w swoich murach studentki AIESEC. Tym razem naszą szkołę odwiedziła Marija Batic z Serbii oraz V?t Béo Pham Linh z Wietnamu.
Koordynatorem i inicjatorką kilkuletniej już współpracy ZSP z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów AISEC jest pani dyrektor Grażyna Dzida, którą w działaniach w bieżącym roku szkolnym wspierali nauczyciele języka angielskiego: p. Iwona Słowikowska, p. Grzegorz Litwiniec, p. Hanna Nowicka, p. Sylwia Mikołajczyk, p. Katarzyna Samociuk, p. Agnieszka Korolczuk oraz p. Aleksandra Korolczuk.

Praktykantki prowadziły lekcje w języku angielskim o kulturze i zwyczajach swoich krajów ojczystych. Zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Ich głównym celem było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu nauczania języka obcego. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania interesujących prezentacji, obejrzenia materiałów video oraz uczestnictwa w dyskusji. Zajęcia te wpłynęły także na rozbudzenie zainteresowania egzotyczną kulturą oraz zwiększyły motywację do nauki języka angielskiego.
W czasie wolnym od zajęć w towarzystwie nauczycieli i młodzieży praktykantki podziwiały uroki naszego regionu m. in. zwiedziły miasto Radzyń Podl., w tym Pałac oraz Oranżerię, zabytki Białej Podl.,  kościół Horodek w Drelowie oraz obejrzały całoroczny stok narciarski i stanicę żeglarską w Międzyrzecu Podlaskim.
A co sądzą o lekcjach prowadzonych przez Mariję Batic i V?t Béo Pham Linh uczniowie ZSP?
 „Chętnie uczestniczyłbym częściej w takich wykładach. Bardzo mi się podobały! Chciałbym kiedyś w przyszłości odwiedzić Serbię i Wietnam. Było bardzo miło i ciekawie. Mogłem sprawdzić umiejętność rozumienia wykładu w języku angielskim! Poszło mi całkiem nieźle!”  Tomek, 2la
„Dzięki takim wykładom mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o Serbii i Wietnamie. Poznaliśmy ciekawe i nieznane tradycje. Opowieści o smacznych potrawach zachęciły mnie do tego, by kiedyś odwiedzić te kraje.” Dominik 2ls
„Wykłady bardzo mi się podobały! To świetny sposób na naukę języka angielskiego i miłe oderwanie od codziennej rutyny. Dzięki temu mogłam sprawdzić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego oraz poznać zwyczaje i kulturę innych narodowości. Mam nadzieję, że za rok przyjedzie ktoś równie ciekawy jak Marija i Linh!.”  Natalia, 2lb

mt_gallery:Studentki z Serbii i Wietnamu prowadziły zajęcia w ZSP 

Więcej kliknij tutaj