Stacje Kultury 2016

ImageZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wyróżnione w plebiscycie Stacje Kultury 2016
Stacje Kultury to specjalne wyróżnienia dla szkół ponadgimnazjalnych, które w sposób szczególny zaangażowały się w życie kulturalne województwa i działania na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży. Celem konkursu jest wyróżnienie i pomoc w wypromowaniu szkół, które są miejscem przyjaznym dla inicjatyw kulturalnych, wspierają rozwój artystyczny swoich uczniów, tworzą klimat inspirujący dla działań twórczych oraz aktywnie włączają się w życie kulturalne.  Plebiscyt organizowany jest od 2012 roku dla szkół lubelskich. W tym roku po raz pierwszy został zorganizowany dla szkół województwa lubelskiego. Organizatorem Stacji Kultury 2016 jest Fundacja TEAM Teatrikon we współpracy z Centrum Spotkania Kultur, Fundacją Rozwoju Wolontariatu oraz Kuratorium Oświaty. Spośród wszystkich zgłoszonych szkół jury, złożone z przedstawicieli organizatorów i organizacji pozarządowych współpracujących ze szkołami, wybrało 12, które zostały nominowane do tytułu Stacje Kultury 2016.  Miło nam poinformować, że 8 grudnia 2016 roku w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur, odbyła się  gala podsumowująca plebiscyt, gdzie nasza szkoła uzyskała wyróżnienie w V edycji plebiscytu Stacje Kultury 2016. W uroczystości wzięła udział  delegacja uczniów  z panem wicedyrektorem Piotrem Mackiewiczem na czele. To wielkie wyróżnienie  nie tylko dla naszej szkoły, ale dla całego Radzynia Podlaskiego, że to właśnie młodzi ludzie i ich nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II zostali zauważeni w tak prestiżowym plebiscycie. mt_gallery:Stacje Kultury 2016 Więcej kliknij tutaj