Sprawni jak żołnierze – eleiminacje do XXXIII edycji

Image26 kwietnia 2010 roku w Małaszewiczach odbyły się eliminacje  XXXIII edycji zawodów sportowo – obronnych "Sprawni jak żołnierze" rejonu północnego województwa lubelskiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie naszej szkoły (dziewczęta – Patrycja Szwed, Monika Gruchoła, Emilia Rybak, Dominika Gajda oraz chłopcy – Karol Kalenik, Karol Szcześniak, Piotr Trojak).

 

Młodzież do zawodów przygotowywała się wraz z nauczycielami przysposobienia obronnego: mgr Markiem Frączkiem i mgr Dariuszem Demianiukiem. Mile z pewnością zawody będą wspominać dziewczęta, które wygrały trzy konkurencje (tor przeszkód, rzut granatem do celu a także pierwszą pomoc przedmedyczną), a w czwartej – strzelaniu z kbks zajęły II miejsce z wynikiem 104 pkt.  Osiągnięte wyniki dały naszym dziewczynom pewne zwycięstwo i dużą przewagę nad drugim zespołem z ZS Janowa Podlaskiego. Dobrze również spisali się chłopcy zajmując wysokie lokaty (I mc-e w pierwszej pomocy przedmedycznej, II mc-ew  torze przeszkód i rzucie granatem). Jednak dekoncentracja i słaby wynik w strzelaniu spowodował, że ostatecznie zajęli III miejsce. Drużyna dziewcząt wywalczyła awans do finału wojewódzkiego, który zaplanowany jest na trzecią dekadę maja w Ostrowie Lubelskim.

Foto ze strony www.malaszewicze.comFoto ze strony www.malaszewicze.comFoto ze strony www.malaszewicze.comFoto ze strony www.malaszewicze.comFoto:M.FrączekFoto:M.Frączek

Więcej kliknij tutaj